Para młoda fot. Adobe Stock

Zaproszenia ślubne rustykalne – podpowiadamy, jakie powinny być!

Rustykalny ślub każdego roku zdobywa coraz większą popularność. Luźne klimaty w stylu boho, piękne stroje pary młodej i równie klimatyczne dekoracje… Całości idealnie dopełnią zaproszenia ślubne utrzymane w tej samej stylistyce!
Wioletta Górecka / 07.11.2018 14:48
Para młoda fot. Adobe Stock

Ślub w stylu rustykalnym to przyjęcie inne, niż wszystkie. Stylistyką nawiązuje do prawdziwej, tradycyjnej wiejskiej zabawy weselnej, zgodnej z naturą, pełnej radości i swobody. Nastroje zarówno pary młodej, jak gości, są o wiele lepsze, niż w przypadku klasycznego wesela – tutaj chodzi przede wszystkim o harmonię i radość, a nie zrealizowanie idealnego planu!

Takie same powinny być zaproszenia na taką uroczystość – proste, ale z sercem, nawiązujące stylistyką do charakteru wydarzenia.

Zaproszenia ślubne rustykalne – jakie powinny być?

Dzisiejsze śluby to, poza oczywistą radością pary młodej, także ogromny stres. Wszystko ma być dopięte na ostatni guzik, eleganckie i perfekcyjne. Ślub i wesele odbywają się zwykle wedle ustalonego scenariusza.

Uroczystość ślubna i weselna w rustykalnym stylu to odejście od nowoczesnego porządku i napięcia. Są o wiele swobodniejsze, przy zachowaniu elegancji i powagi uroczystości.

Jak i kiedy należy zapraszać na ślub?

Przyjęcie weselne odbywa się przeważnie w plenerze, a nie w dusznej sali. To kolejne nawiązanie do natury i harmonii z nią.

Choć głównym zadaniem zaproszenia na ślub jest eleganckie przekazanie informacji gościom o uroczystości, to jego forma jest bardzo ważna – od razu sugeruje styl uroczystości! Jeśli więc organizujecie przyjęcie w tym stylu, zaproszenia ślubne także powinny być rustykalne!

Zaproszenia na ślub rustykalne – natura, prostota, urok!

Zaproszenia na rustykalny ślub powinny być wykonane w miarę możliwości z jak najbardziej naturalnych materiałów lub do natury bezpośrednio nawiązywać. 

Ekologiczny papier, sznurek jutowy, kora brzozy… im więcej takich elementów będzie zawierało zaproszenie, tym lepiej przyjęte i dłużej zapamiętane będzie! Po przyjęciu zaś na pewno nie wyląduje zapomniane w szufladzie, a będzie stanowić piękną ozdobę na szafce!

Obecnie zdobycie zaproszeń w tym stylu jest bardzo łatwe: moda na styl vintage rozprzestrzenia się w niemal błyskawicznym tempie. Praktycznie każdy sklep zajmujący się papeterią ślubną ma w swojej ofercie szeroki wybór zaproszeń rustykalnych!

To także może ci się przydać!
Jak odpowiedzieć na zaproszenie ślubne? Podpowiadamy!
Ślub w stylu boho - jak go przygotować?