Wesele w stylu boho - jak zorganizować wesele w stylu rustykalnym

Pamiętaj, by zadbać o dekoracje, by wasz ślub był wyjątkowy!

Marzy ci się wesele w stylu boho? Jeśli tak, to organizację i przygotowania zacznij już teraz, bo tego typu uroczystość wymaga odpowiedniego przygotowania. Jak zorganizować wesele w stylu rustykalnym

Jak zorganizować ślub w stylu rustykalnym?

Para młoda w stylu boho

Panna młoda w stylu boho śmiało może zrezygnować z ciężkiej sukienki, np. tej w stylu księżniczki. Na rustykalnym weselu idealni sprawdzi się więc model empire lub zwiewna, tiulowa kreacja. Do tego oczywiście bukiet polnych kwiatów i wianek na głowie.

Pan młody może również pozwolić sobie na pewną dowolność. Nie musi mieć na sobie klasycznego garnituru. Równie dobrze prezentował się będzie w jasnym lub oliwkowym stroju.

Ślub w stylu boho - jak to zrobić?

Kościół lub altana w stylu boho

Narzeczeni, którzy decydują się na ślub w stylu boho, często rezygnują ze ślubu w kościele lub USC. Wybierają za to piękną altanę bogato zdobioną kwiatami. 

Dekoracje sali w stylu boho

Zadbajcie też o dekoracje sali weselnej. Styl boho nawiązuje do natury, to dlatego tak wiele par decyduje się na przyjęcie w plenerze. Niezależnie od tego, czy wasze wesele odbędzie się na świeżym powietrzu, czy w sali, pamiętajcie o rustykalnych dekoracjach, czyli o:

  • kwiatach,
  • świecach,
  • drewnianych podstawkach,
  • suszonych roślinach, zbożach i ziołach,
  • piórach. 

O czym należy pamiętać, organizując ślub w plenerze?

Tort na wesele w stylu boho

Wasz tort również powinien być dopasowany do motywu przewodniego. Idealnym tortem weselnym w stylu boho będzie naked cake, a więc "nagie ciasto". To dosyć prosta konstrukcja składająca się z ciasta przełożonego kremem. Tort zdobiony jest owocami i kwiatami.