W jakim wieku najlepiej wziąć ślub? Poznaj wzór matematyczny, który to policzy

ślub fot. Fotolia
Nieskomplikowany wzór matematyczny pomoże ci ustalić, kiedy przypada twój najlepszy moment na zaręczyny i ślub. Spróbuj sama!
ślub fot. Fotolia

Niektórzy twierdzą, że 28 lat to idealny wiek na ślub. 30 to już podobno ostatni moment, bo potem już tylko 40 i ... nieuchronnie zbliżające się staropanieństwo, zwane dziś singielstwem. Ale nie oszukujmy się więcej. Prawda jest taka, że nie ma uniwersalnego, jedynego i odpowiedniego wieku na zbudowanie trwałego związku. Każdy przecież jest inny, a kwestia małżeństwa i założenia rodziny to sprawa indywidualna. Amerykańscy naukowcy mają jednak na to rozwiązanie. Profesor Tony Dooley z australijskiej uczelni University of New South Wales's School of Mathematics and Statistics stworzył prosty wzór matematyczny, dzięki któremu wyliczysz, w którym wieku będziesz gotowa na to, by się zaręczyć oraz wziąć ślub.

Czekasz na zaręczyny, a on milczy? Podpowiadamy, czego nie robić!

Wzór, dzięki któremu wyliczysz odpowiedni wiek na oświadczyny

Jeśli zastanawiasz się, kiedy twój partner ci się oświadczy, możesz zapytać go o wiek, w którym, najpóźniej chciałby się ożenić oraz o to, kiedy zaczął myśleć o stałym związku. Po wykonaniu równianina dowiesz się, kiedy otrzymasz pierścionek zaręczynowy. Możesz też wyliczyć swój idealny wiek na zbudowanie trwałego związku. Wystarczy rozwiązać następujące równanie:

 
[(n-p) x 0,386] + p = wiek oświadczyn
 
N - wiek, w którym najpóźniej chciałabyś wziąć ślub
P - wiek, w którym najwcześniej zaczęłaś myśleć o stałym związku
 
Przykład:
Ania najpóźniej chciałaby wziąć ślub w wieku 35 lat. Wiek, w którym zaczęła myśleć o stałym związku, przypadł na jej 25 rok życia. Ania tak wyliczyła swój idealny wiek na zaręczyny:
 
[(35-25) x 0,386] + 25 = (10 x 0,386) + 25 = 3,86 + 25 = 28,86
idealny wiek Ani na zaręczyny to 28-29 lat.

Poznaj 6 sygnałów, które mogą świadczyć o tym, że on chce ci się oświadczyć! 

Skuteczność wzoru

Jeśli właśnie teraz pukasz się w głowę ze zdziwienia, to musisz wiedzieć, że wzór matematyczny stworzony przez profesora Tony'ego Dooley'a sprawdził się aż u 40% osób. To imponujący wynik.
 

Redakcja poleca

REKLAMA