Czekoladowy tort z wiśniami fot. Adobe Stock

Tort na rocznice ślubu – świętujcie na słodko! Jaki wybrać?

Tort na rocznicę ślubu nie jest obowiązkowym, ale za to bardzo miłym elementem tego święta. Jaki zamówić? A może wolicie zrobić go sami?
Wioletta Górecka / 01.03.2019 18:03
Czekoladowy tort z wiśniami fot. Adobe Stock

Słodki i piękny tort to najmilsza część obchodów chyba każdego święta. Pojawia się na weselu, urodzinach i na przyjęciach z wielu innych okazji. Dlaczego więc nie umilić sobie rocznicy ślubu słodkim kawałkiem pysznego ciasta?

Tort na rocznicę ślubu – jaki wybrać?

Pierwsze pytanie jakie zapewne nasuwa się w związku z tortem rocznicowym brzmi: jak w zasadzie powinien wyglądać? Czy wystarczający będzie klasyczny tort kupiony w cukierni, czy lepiej zdecydować się na własnoręcznie zrobiony?

Na te i podobne pytania nie ma jednoznacznej odpowiedzi – wszystko zależy wyłącznie od was, a przede wszystkim od tego, w jaki sposób będziecie świętowali rocznicę ślubu.
Tort ma być słodkim upominkiem, a nie przymusowym elementem obchodów rocznicy. Jeśli zamierzacie spędzić ją tylko we dwoje, na przykład na wycieczce w góry czy do cichego domku za miastem, w roli słodkości równie dobrze sprawdzą się na przykład kolorowe muffiny.

Wszystko, co trzeba wiedzieć o rocznicach ślubu! Sprawdź się!

Jeśli wyprawiacie rocznicowe przyjęcie, na którym będą goście, bez obaw możecie wybrać klasyczny, urodzinowy tort i wyróżnić go po prostu okazjonalnym zdobieniem. Gotowy możecie kupić w każdej cukierni i poprosić na przykład o indywidualne zdobienie – wasze imiona i datę ślubu, lukrowe obrączki, gołąbki, serduszka....

Przepisy na tort, który może być także rocznicowy!

Jeśli jednak chcielibyście, by na stole pojawił się bardzo indywidualny tort, upieczcie go sami! Wbrew pozorom stworzenie pięknego ciasta wcale nie jest trudne, a dzięki temu, że robicie go samodzielnie od początku do końca, będzie w 100 % dokładnie taki, jak chcecie!
Poza tym – wspólne przygotowanie i pieczenie tortu to świetny pomysł na spędzenie miłych chwil w oderwaniu od codzienności!

Oto 5 przepisów na wspaniałe torty, które na pewno się udadzą. Wystarczy zmodyfikować zdobienie lub dodać okolicznościowy motyw i piękny tort na rocznicę ślubu gotowy!

  1. Tort na zimno z bitą śmietaną 
  2. Biały tort czekoladowy 
  3. Tort mocca z czekoladą
  4. Tort czekoladowy z bitą śmietaną
  5. Tort ajerkoniakowy

Zobacz więcej na temat rocznic ślubu!
Życzenia na rocznicę ślubu - złóż najbardziej wyjątkowe!
7 niezawodnych prezentów na rocznicę ślubu!