para młoda fot. Fotolia

Spersonalizowany ślub i wesele - 5 porad

Zobacz, jak możesz urozmaicić ceremonię ślubną oraz przyjęcie weselne!
para młoda fot. Fotolia
Każda kobieta marzy o wyjątkowym ślubie. Jeśli już jako mała dziewczynka wyobrażałaś sobie niezwykłą uroczystość, wspaniałą suknię i wesele, o którym długo się potem mówi, koniecznie powinnaś pomyśleć o nietypowym, spersonalizowanym ślubie, innym niż wszystkie. Poznaj 5 pomysłów na wyjątkowe wesele.

Zobacz, jak wybrać zaproszenia ślubne 

1. Zaproszenia na ślub 

Niezwykły, nietypowy ślub powinien być przemyślany i odpowiednio przygotowany. Już zaproszenia powinny zdradzać, że zapowiada się naprawdę wspaniała uroczystość i fenomenalna impreza. To dlatego powiedz "nie" standardowym rozwiązaniom. Zaproszenia w kolorze écru czy bieli są piękne i eleganckie, ale niestety – zbyt proste i sztampowe. Jeśli marzysz o spersonalizowanym ślubie, możesz wykonać własny projekt zaproszeń. Najlepiej, jeśli będą powiązane z tobą i twoim narzeczony. Możesz pomyśleć o zaproszeniu z waszym zdjęciem lub grafiką, która będzie was symbolizować.

Zobacz najbardziej kreatywne zaproszenia ślubne

2. Winietki dla gości

Winietki da gości, podobnie jak zaproszenia, nie mogą być kartką złożona na pół z imieniem gościa oraz serduszkiem z boku. To standard, na który nie możesz sobie pozwolić, jeśli marzysz o spersonalizowanym ślubie. Zamiast tego pomyśl o winietkach z grafiką, która będzie przypominała parę młodą. Jeśli wykonujecie specyficzne zawody, koniecznie wasze podobizny muszą mieć przy sobie rekwizyt, związany z pracą. Żołnierz niech będzie w mundurze, lekarz ze stetoskopem, prawniczka z młotkiem, a bankier z pieniędzmi i kalkulatorem. Wszystko w nieco żartobliwym i bajkowym stylu. Świetnym i słodkim pomysłem jest umieszczenie winietek w babeczkach lub muffinach.

Poznaj 5 rad, które przydadzą się podczas wyboru weselnej sali

3. Dekoracje sali

Dekoracja sali to nie najprostsze zadanie. Pamiętaj, aby pomyśleć o szczegółach, które przecież tworzą całość. Oprócz uroczych kwiatów, świec czy innych romantycznych akcesoriów, pomyśl o literach z waszymi inicjałami lub waszych zdjęciach, które możecie powiesić na ścianie sali lub ustawić na stolikach.

Poznaj weselny must-have: ozdobne litery

4. Menu

Weselne dania powinny przede wszystkim wyśmienicie smakować oraz pięknie wyglądać. Jeśli chcesz, aby i menu było spersonalizowane, pomyśl o torcie z inicjałami pary młodej. Świetnym pomysłem są też dekoracje alkoholu. Zaprojektujcie własne innowacyjne etykiety na butelkę. Może to być wasze zdjęcie, fotografia z dzieciństwa lub oryginalny napis.

Sprawdź przykładowe menu weselne

5. Prezent dla gości

Wspaniałą tradycją stała się wręczanie prezentu gościom weselnym. Jest to nie tylko wyraz wdzięczności za przybycie na uroczystość, ale i podziękowanie za świetną zabawę. Idealnym spersonalizowanym prezentem dla gości będą śliczne świece z wygrawerowaną datą waszego ślubu oraz waszymi inicjałami, coś słodkiego (lizak, cukierki) z etykietką, drewniane serduszko – obowiązkowo z waszymi imionami.