Prezenty dla gości weselnych - kilka pomysłów

Butelka wódki i ciasto - to najczęściej wręczane prezenty dla gości weselnych w ramach podziękowania. Jest to zwyczaj bardzo miły (trzeba przyznać dość rodzinny, żeby nie powiedzieć swojski), który w ostatnim czasie, za przykładem krajów zachodnich ewoluuje w bardziej kreatywnym kierunku. Czym można zastąpić dobrze znaną nam butelkę przy pożegnaniu? Jakie prezenty dla gości weselnych będą udanym upominkiem?
/ 09.05.2012 15:12

Najczęstszym wyborem zamiast wódki i weselnego ciasta są słodycze. Słodki prezent będzie przyjemnym upominkiem nawet dla osób, które nie są miłośnikami słodyczy. W tej roli dobrze sprawdzają się czekoladki i trufle. Można także uraczyć gości suszonymi owocami (będą doskonałym dodatkiem do jesiennego ślubu!), albo domowego wypieku, aromatycznymi ciasteczkami czy piernikami! Bardzo dużą popularnością cieszą się tez migdały w lukrze. Zwyczaj włoski (confetti) zyskał w Polsce niemałe uznanie, ponieważ oblane złotym, srebrnym czy różowym lukrem orzechy wyglądają elegancko i bardzo smacznie!

Zobacz też: Panna młoda w ciąży – o czym pamiętać biorąc ślub „z brzuszkiem”?

Prezenty dla gości weselnych /fot. Magazyn ślubny Zankyou

Smaczne upominki dla gości weselnych /fot. Magazyn ślubny Zankyou

Słodkie upominki zapakować można w malutkie, eleganckie pudełeczka, bądź tiulowe woreczki, które możecie zrobić sami, albo kupić w sklepie z pamiątkami. Równie smaczna jak słodycze, a jednocześnie bardzo praktyczna będzie kawa i herbata. Podczas wesela w zimie, będzie to bardzo sympatyczny podarunek, który rozgrzeje Waszych gości podczas oglądania ślubnych fotografii.

Zobacz też: Rozwiedzeni rodzice na weselu – jak postąpić w takiej sytuacji?

Jeżeli chcecie obdarować gości bardziej trwałymi prezentami, możecie wybrać porcelanowe lub szklane figurki (aniołki, ptaszki, etc.), które będą stanowiły pamiątkę przez długie lata. Foremki do ciastek w kształcie serca to także ciekawy sposób na powiedzenie “dziękuję!”. Doskonałym i bardzo osobistym prezentem, będzie wasze zdjęcie z okresu narzeczeństwa, na którego odwrocie wypiszecie podziękowania.

Takie prezenty wykonać możecie sami. Ręcznie wykonane upominki będą znacznie cenniejszym i piękniejszym prezentem dla waszych gości! O ile, żaden kupiony przedmiot nie zastąpi wykonanych przez Was upominków, o tyle wymaga on znacznie więcej czasu i pracy. Co można wykonać w domowym zaciszu?

Zobacz też: Toasty ślubne – kiedy wznosić i jak wygłaszać?

Świetnym pomysłem będą wspomniane już ciasteczka własnego wypieku! Taki upominek sprawdzi się w przypadku wesela na mniejszą liczbę osób, ponieważ pieczenie jest nie tylko czasochłonne, ale trzeba je wykonać najpóźniej 3 dni przed ślubem (wcześniej możemy upiec np. pierniki, które dobrze przechowywane, zachowają świeżość przez kilkanaście dni).

Zobacz też: Jak powinno wyglądać powitanie młodej pary?

Jeżeli prezent nie jest podpisany (jak np. zdjęcia czy słoiki z konfiturami) warto dopiąć do nich bilecik z podziękowaniem, imionami młodej pary i datą ślubu. Taki upominek będzie miłym zaskoczeniem dla waszych  gości, którego z pewnością nie zapomną przez długi czas!