Jak wręczyć pierścionek zaręczynowy, by oświadczyny zapamiętać na długo?

Zaręczyny przy eleganckim stole fot. Adobe Stock
Zaręczyny to jeden z najważniejszych dni w życiu pary: to zaproszenie do wspólnej wędrówki przez resztę życia. Jak oryginalnie wręczyć pierścionek zaręczynowy? Podpowiadamy!
Wioletta Górecka / 21.05.2018 05:30
Zaręczyny przy eleganckim stole fot. Adobe Stock

Nadszedł ten wyjątkowy czas, w którym mężczyzna chce poprosić o rękę swoją wybrankę! Trudno wyobrazić sobie zaręczyny inne, niż te w niecodziennej scenerii, z wręczeniem pierścionka zaręczynowego i pytaniem o to, czy kobieta zechce wyjść za mąż za swojego partnera. Pierścionek zaręczynowy stanowi w zasadzie najważniejszy element sytuacji: to właśnie jego kobieta będzie z dumą nosić na palcu, a po ślubie – obok obrączki. Jak oryginalnie poprosić swoją wybrankę o rękę? Oto kilka naszych pomysłów – same byśmy tak chciały!

Zaplanuj, ale dyskretnie!

Oświadczyny powinny być pełnym zaskoczeniem. Kobiety doskonale wyczuwają zmiany zachowania swojego partnera, dlatego powinien on być bardzo ostrożny podczas przygotowań. Nie pytaj więc kobiety ani wprost, ani aluzjami o wymarzone miejsce czy formę oświadczyn, ani też nie pytaj jej o ulubioną biżuterię. Musisz wykazać się sprytem, dyskrecją i zdolnościami obserwatorskimi. Na pewno nieraz wspomniała o tym, gdzie bardzo chciałaby jechać czy iść. Wykorzystaj to! Dyskretnie wsuń któryś z jej pierścionków na swój palec, by sprawdzić rozmiar. Możesz również zmierzyć jego średnicę i wyposażony w taką wiedzę, wybrać się na poszukiwania pierścionka zaręczynowego.

Zachowuj się zupełnie naturalnie

Trudno w tak ważnym dniu zachowywać się neutralnie: emocje związane z nadchodzącym wydarzeniem są nieodzowne. Warto jednak trzymać nerwy na wodzy, by partnerka niczego się nie domyśliła. Zabierz ją w ulubione/wymarzone miejsce, najlepiej z jakiejś okazji: urodzin, imienin, obronionej pracy dyplomowej, odniesienia sukcesu i tym podobne. Zwiększa to szanse na to, że kobieta nie będzie niczego podejrzewała, więc niespodzianka będzie jeszcze większa!

Nie trzymaj się niczego kurczowo!

Im bardziej kurczowo trzymamy się jakiegoś planu, tym większe prawdopodobieństwo jego niepowodzenia. Wystarczy bowiem zmiana jednego jego elementu, by posypała się całość. Dlatego podejdź do tematu na luzie i z dystansem. Im więcej spontaniczności, tym lepiej poradzisz sobie z nieprzewidzianymi sytuacjami! W tym dniu najważniejsze jest wasze uczucie, radość, element zaskoczenia i wspólne przeżywanie emocji. Im mniej szczegółowe plany, tym lepiej. Liczysz się ty, ona i pierścionek zaręczynowy!

Koncert, plaża czy restauracja?

Kolejna kwestia to miejsce, w którym zamierzasz oświadczyć się swojej wybrance. Kochacie ten sam zespół i wybieracie się na koncert? Ona marzy o wyjeździe w jakieś miejsce? Jest coś, co kojarzy się wam obojgu wyjątkowo? Zaskoczenie będzie podwójne, a pierścionek zaręczynowy zostanie przyjęty bez wahania!  

Zobacz także:
O czym marzą kobiety? O idealnych zaręczynach słów kilka!
Zaręczyny w Walentynki! Hit czy kit?
Zaręczyny idealne - czy coś takiego istnieje? Jak powinny wyglądać zaręczyny?

Redakcja poleca

REKLAMA