Dojrzała para fot. Adobe Stock

Jak uczcić 20 rocznicę ślubu? Oto pomysł na niezapomniane, wspólne świętowanie!

20 rocznica ślubu, nazywana także porcelanową, to piękny staż małżeństwa. Jak uczcić ten wyjątkowy dzień i sprawić wspaniałą niespodziankę swojej połówce?
Wioletta Górecka / 10.10.2018 06:00
Dojrzała para fot. Adobe Stock

Każda rocznica ślubu powinna być świętowana – w bardziej lub mniej uroczysty sposób. Sposób spędzenia rocznicy zawarcia związku małżeńskiego uzależniony jest od preferencji pary. Jedni wolą cichą, romantyczną kolację, inni najlepiej czują się spędzając razem aktywnie czas. Nie masz pomysłu na organizację tego wyjątkowego wieczoru? Podpowiadamy rozwiązania, które powinny sprawdzić się idealnie!

20 rocznica ślubu – pomysły na romantyczny wieczór

Choć nie każdy się do tego przyznaje, to w głębi duszy większość z nas jest romantykami, pragnącymi czułości i pielęgnującymi wspomnienia. Rocznica ślubu to idealny moment do tego, by przypomnieć sobie najpiękniejsze chwile wspólnego życia. Najlepiej zacząć od początku – a więc początków waszego związku! Oto kilka pomysłów na romantyczną, sentymentalną podróż przez krainę wspomnień!

Którą rocznicę ślubu obchodzicie w tym roku? Zobacz, jak się nazywa! 

Tam, gdzie wszystko się zaczęło – miejsce pierwszej randki

Pamiętasz waszą pierwszą randkę? Czas i miejsce, w którym wszystko się zaczęło? Zaaranżuj waszą pierwszą randkę jeszcze raz! Jeśli tylko jest taka możliwość, odtwórz jej scenariusz – spotkajcie się w tym samym miejscu i czasie, co lata temu. Jeśli pamiętasz, jaką miałaś na sobie sukienkę i masz ją jeszcze w szafie, przyjdź na randkę rocznicową właśnie w niej. Gwarantujemy, że rozczulisz nawet największego twardziela!

Podróż przez życie, przystanek – sentyment

Drugim doskonałym pomysłem na rocznicową randkę jest zatopienie się we wspomnieniach. Jeśli nie odwzorowana pierwsza randka, to może zdjęcia i filmy sprzed lat? Narodziny waszego dziecka, szczególne wydarzenia, które przeżyliście razem, ślub – jeśli tylko wydarzenia te są zarejestrowane, po pysznej kolacji zasiądźcie razem przed telewizorem lub komputerem i przenieście się wspomnieniami do tamtych lat!

Wyłączcie telefony, zasłońcie rolety w oknach i oddajcie się czarowi wspomnień! To najlepszy sposób na okazanie wdzięczności i miłości swojemu partnerowi a także „odkurzenie” uczuć.

To niezwykła i piękna historia! Para zrobiła sesję zdjęciową na... 70 rocznicę ślubu! 

Coś nowego – coś szalonego!

Im dłużej ze sobą jesteście, tym lepiej się znacie. Największym wrogiem każdego związku jest jednak rutyna, która powoli, ale skutecznie przetrawia relacje między małżonkami. Nie pozwólcie na to! Niech 20 rocznica ślubu będzie symbolicznym początkiem czegoś nowego – czegoś, czego dotąd nie robiliście.

Zapiszcie się więc razem na jakiś kurs, wyjedźcie z tej okazji na wycieczkę, o której od dawna marzyliście. Niezależnie od tego, ile macie lat, dzieci czy wnuków, będziecie młodzi i niezniszczalni tak długo, jak tylko o to zadbacie! 

Skok na bungee, podróż samolotem w ciepłe kraje, prawo jazdy na motocykl – wszystko będzie wspaniałe, jeśli tylko zrobicie to razem. To sytuacje, które scalają związek jeszcze bardziej!

Zaskocz swojego męża i po rocznicowym obiedzie lub kolacji, wręcz mu w prezencie zaproszenie/voucher/formularz zapisu na wybraną formę aktywności i cieszcie się nową jakością związku!

To także może ci się przydać! 
Złóż mężowi oryginalne życzenia z okazji rocznicy ślubu - TYM na pewno go zaskoczysz! 
TYCH upominków nigdy nie wręczaj z okazji rocznicy. Sama nie chciałabyś ich dostać!