Symbole senne

Symbole senne
Czym są symbole senne? Czy istniały od zawsze? Jak je interpretować, żeby nie popełnić błędu?
/ 22.01.2009 13:19
Symbole senne

Symbole senne zawsze były podstawowym narzędziem, za pomocą którego nasza podświadomość przekazywała nam ważne informacje o nas samych. Wieloznaczność tych obrazów utrudnia jednak często prawidłowe odczytanie znaczenia marzenia sennego, przede wszystkim wtedy, gdy nie mamy doświadczenia w tłumaczeniu snów.

Sposób na zapamiętanie symboli

Symbole pojawiają się niemal w każdym naszym śnie. Niekiedy je ignorujemy, innym razem nie możemy sobie ich przypomnieć. Warto jednak zwrócić na nie uwagę, zwłaszcza, gdy się powtarzają. Jeśli mamy jednak problem z ich zapamiętaniem, postarajmy się od razu po przebudzeniu przypomnieć sobie ogólny wątek, którego dotyczyło nasze marzenie senne. Pomoże nam to w kolejnych etapach przypomnieć sobie szczegóły. Jeśli każdego dnia będziemy zapisywać wszystko, co pamiętamy z naszego snu, zauważymy, że niektóre symbole powtarzają się. Może być to dla nas istotna informacja, bowiem powtarzające się elementy przesyła nam nasza podświadomość, by w ten sposób poinformować nas o ważnej sprawie ściśle z nami związanej. Odkrywa poprzez symbole nasze prawdziwe cechy, których nie możemy zaakceptować, pragnienia albo problemy, z którymi nie możemy sobie poradzić i „spychamy” je do naszej podświadomości.

Interpretowanie symboli

Nie zawsze jednak interpretacja snu jest prosta. Często bowiem bywa tak, że elementy pojawiające się w naszym marzeniu sennym mają zupełnie inne znaczenie niż mogłoby nam się wydawać. Nie należy zatem pochopnie nadawać im znaczenia, bo możemy błędnie zinterpretować nasz sen.

Nie zapominajmy, że system symboli jest skomplikowany i ściśle wiąże się z kulturą, w której zostaliśmy wychowani, wydarzeniami z naszej przeszłości lub obecną sytuacją.

Redakcja poleca

REKLAMA