Życzenia wakacyjne dla dzieci fot. Adobe Stock, kuzmichstudio

Życzenia wakacyjne dla dzieci - gotowe teksty na zakończenie roku

Na koniec roku szkolnego nauczyciele składają życzenia wakacyjne dzieciom, które skupiają się wokół bezpiecznej zabawy i niezapomnianych przeżyć. Takie życzenia na wakacje powinny być zgrabne, zwięzłe i szczere.
Edyta Liebert / 10.06.2021 13:36
Życzenia wakacyjne dla dzieci fot. Adobe Stock, kuzmichstudio

Aby oszczędzić ci czasu stworzyłyśmy pulę życzeń na wakacje dla dzieci, które można powiedzieć lub napisać wychowankowi, uczniowi czy po prostu - podopiecznemu. Co powinny zawierać takie życzenia na wakacje?

Życzenia na wakacje dla dzieci 

Warto w trakcie składania życzeń i pożegnania odnieść się do trudnych momentów. Można też podkreślić zaradność i solidarność w okresie trudnym dla dzieci i młodzieży, jakim było np. zamknięcie szkół czy stres związany z pandemią. Życzenia na wakacje nie powinny pomijać aspektu bezpiecznego i rozsądnego spędzania wakacji oraz nadziei na spotkanie we wrześniu w komplecie.

Nadszedł koniec trudnego, pełnego wyzwań roku szkolnego. Bardzo cieszy mnie widok radosnych, spokojnych twarzy, które nie myślą o troskach i problemach zdrowotnych, a o pełnych wrażeń wakacjach. Mam nadzieję, że takie właśnie będą - bardziej beztroskie niż poprzednie, choć nie zapominajcie, że w każdym szaleństwie potrzebna jest odrobina powściągliwości. Dbajcie o siebie i korzystajcie z piękna lata.

Po 10 miesiącach trudu doczekaliście końca roku szkolnego. Te życzenia wakacyjne kieruję do was i do waszych rodziców - wiem, jak dużo wyrzeczeń i stresu kosztowało ich dbanie o waszą edukację podczas nauki zdalnej. Ten rok nie był łatwy dla nikogo. Niektórych spotkały rodzinne tragedie, przeżycia, smutki i rozgoryczenie. Niepewne jutro, strach i ograniczone zaufanie były znakiem rozpoznawczym ostatnich miesięcy. Mam nadzieję, że wakacje będą przyjemną cezurą oddzielającą troski od beztroski. Bawcie się, korzystajcie jak nigdy i doceńmy wszyscy to, że jesteśmy w tym gronie. Do zobaczenia we wrześniu.

Gratuluję wszystkim owocnego, choć pełnego wyzwań roku. W ostatnich miesiącach mieliśmy przeżywaliśmy prawdziwy roller coaster. Jazda bez trzymanki nie pozostawiła śladu na ciele i psychice. Jesteśmy dumni z was, drodzy uczniowie, że tak dzielnie znieśliście niedogodności i potrafiliście mimo wszystko mobilizować się do nauki. Trzymamy kciuki za wasze udane wakacje i do zobaczenia wkrótce. 

Czytaj także: Rodzinne pozdrowienia z wakacjiCzy i kiedy puścić dziecko na wakacje samo