norodek po porodzie fot. Fotolia

"To były silne, niekontrolowane dreszcze. Nikt mi o nich wcześniej nie powiedział!" Też doświadczyłyście ich po porodzie?

Wszystko to opisała Rebecca Gruber, mama dwójki dzieci.
Agata Bernaciak / 02.05.2018 11:03
norodek po porodzie fot. Fotolia

Każda przyszła mama przygotowuje się do chwili narodzin dziecka - chodzi do szkoły rodzenia, czyta mnóstwo książek, rozmawia z przyjaciółkami, które są już po pierwszym porodzie. Większość z nas myśli, że wszystko już wie i nic nie jest w stanie nas zaskoczyć... 

Jak się okazuje, istnieje wiele tajemnic dotyczących naszego ciała, które mogą dać o sobie znać właśnie po porodzie. W tym czasie organizm kobiety jest na skraju wyczerpania i tak naprawdę nikt nie jest w stanie przewidzieć, jak zareaguje.

Taką zaskakującą sytuację opisała Rebecca Gruber, mama dwójki chłopców. Kobieta ta doświadczyła po porodzie bardzo silnych dreszczy, które porównała do ataku epilepsji. I - jak sama opisuje - nie miała pojęcia, że coś takiego może się pojawić!

Jak tylko mój syn przyszedł na świat, one też przyszły – dreszcze. Nikt mnie przed nimi nie ostrzegał. To nie były niewielkie drgawki, ale silne, niekontrolowane dreszcze, przez które musiałam wyglądać, jakbym dostała ataku epilepsji. [...] To wszystko trwało pewnie z godzinę, może bym nawet tego nie pamiętała, gdyby nie to, że to zdarzyło się po raz drugi przy narodzinach mojego drugiego syna. Po otrzymaniu znieczulenia podpajęczynówkowego leżałam na stole i zaczęłam odczuwać zimno – zimno jak na biegunie. Poprosiłam o podwyższenie temperatury w pokoju, ale mąż powiedział mi, że już jest bardzo ciepło i cały się poci. Zanim zdążyłam powiedzieć cokolwiek innego, pojawiły się dreszcze. Pomyślcie o tym jak o ostrzeżeniu. Te dreszcze są prawdziwe, są całkowicie normalne. Są naturalną reakcją ciała i nie powinny być powodem do niepokoju.

– napisała Rebecca (źródło: Popsugar).

Czy wy też doświadczyłyście niekontrolowanych dreszczy, uczucia zimna i silnego pocenia się po narodzinach swoich dzieci? Jak się okazuje, taka reakcja organizmu może się zdarzyć zarówno po porodzie naturalnym, jak i po cesarskim cięciu...

Polecamy!
Strzeż się ich jak ognia! Oto najgorsze buty dla dziecka na lato
Tak może się skończyć całowanie niemowlęcia w usta! Ten przypadek daje od myślenia
Koniec z Julkami i Antosiami?! Teraz rodzice nadają swoim dzieciom imiona inspirowane… popularną sieciówką meblową

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/16.05.2018 08:53
Po trzecim porodzie dopadł mnie dreszcze wcześniej takiego czegoś nie doświadczyłam byłam zaskoczona ale położne powiedziały że to normalna reakcja
/06.05.2018 18:10
Też miałam po porodzie bardzo silne dreszcze, tak silne, że nie mogłam mówić bo szczękałam zębami.
/03.05.2018 21:05
Mialam takie dreszcze po trzecim porodzie... też nie słyszałam o tym wcześniej i byłam zaskoczona tym co się ze mną dzieje.