Wymioty a test negatywny

Miesiączka spóźnia mi się już 5 tygodni. Współżyłam z chłopakiem, ale z zabezpieczeniem. Zrobiłam 4 testy ciążowe. Jeden tydzień po stosunku wynik wyszedł pozytywny.
/ 09.01.2012 13:44

Wymioty a test negatywny

Miesiączka spóźnia mi się już 5 tygodni. Współżyłam z chłopakiem, ale z zabezpieczeniem. Zrobiłam 4 testy ciążowe. Jeden tydzień po stosunku wynik wyszedł pozytywny. Od razu zrobiłam kolejny, który pokazał wynik negatywny. Następnie po tygodniowym spóźnieniu okresu zrobiłam - wynik negatywny i teraz też - negatywny, a okresu nadal nie ma. W dodatku wymiotuję codziennie rano i czasami wieczorem. Niepokoi mnie to, że pierwszy test wyszedł pozytywnie, a pozostałe negatywnie, a okresu nie ma. Co może być przyczyną? Dlaczego pierwszy test wyszedł pozytywnie?

Monika

Bez względu na przyczynę pozytywnego wyniku powinna pani udać się do ginekologa.  W 7-10 dniu ciążę wykazuje badanie poziomu Hcg w krwi. Zastosowana była również antykoncepcja, kolejne testy po zatrzymaniu miesiączki dały wynik negatywny. Jeśli miesiączka nadal nie wystąpiła, powinna pani odwiedzić ginekologa, który po badaniu określi przyczynę zatrzymanej miesiączki.

Pozdrawiam serdecznie

Redakcja poleca

REKLAMA