Wymioty a test negatywny

Miesiączka spóźnia mi się już 5 tygodni. Współżyłam z chłopakiem, ale z zabezpieczeniem. Zrobiłam 4 testy ciążowe. Jeden tydzień po stosunku wynik wyszedł pozytywny.
/ 09.01.2012 13:44

Wymioty a test negatywny

Miesiączka spóźnia mi się już 5 tygodni. Współżyłam z chłopakiem, ale z zabezpieczeniem. Zrobiłam 4 testy ciążowe. Jeden tydzień po stosunku wynik wyszedł pozytywny. Od razu zrobiłam kolejny, który pokazał wynik negatywny. Następnie po tygodniowym spóźnieniu okresu zrobiłam - wynik negatywny i teraz też - negatywny, a okresu nadal nie ma. W dodatku wymiotuję codziennie rano i czasami wieczorem. Niepokoi mnie to, że pierwszy test wyszedł pozytywnie, a pozostałe negatywnie, a okresu nie ma. Co może być przyczyną? Dlaczego pierwszy test wyszedł pozytywnie?

Monika

Bez względu na przyczynę pozytywnego wyniku powinna pani udać się do ginekologa.  W 7-10 dniu ciążę wykazuje badanie poziomu Hcg w krwi. Zastosowana była również antykoncepcja, kolejne testy po zatrzymaniu miesiączki dały wynik negatywny. Jeśli miesiączka nadal nie wystąpiła, powinna pani odwiedzić ginekologa, który po badaniu określi przyczynę zatrzymanej miesiączki.

Pozdrawiam serdecznie