Skierowanie na rezonans i brak miesiączki

Otóż nie mam okresu (28 stycznia miałam ostatni raz). Przez 5 lat brałam tabletki antykoncepcyjne. Po ich odstawieniu 2 cykle miałam normalne (odstawiłam gdyż miałam podwyższoną prolaktynę- zrobiłam badania i wyszła mi 59).
/ 27.05.2011 11:37

Skierowanie na rezonans i brak miesiączki

Otóż nie mam okresu (28 stycznia miałam ostatni raz). Przez 5 lat brałam tabletki antykoncepcyjne. Po ich odstawieniu 2 cykle miałam normalne (odstawiłam gdyż miałam podwyższoną prolaktynę- zrobiłam badania i wyszła mi 59). 3 cykl już mi się opóźniał i poszłam do ginekologa- dostałam dufaston. Po tym miałam normalny cykl. Jednak jestem też pod opieką endokrynologa, który zabronił mi brać jakichkolwiek leków na wywołanie okresu żeby zobaczyć za jaki czas mi wróci. Po 3 miesiącach od odstawienia tabletek prolaktynę miałam ponad 120. Lekarz dał mi skierowanie na rezonans ale jest on dopiero w sierpniu. Jednak nie wytrzymałam i zrobiłam prywatnie po pół roku prolaktynę, która na szczęście unormowała się do 22. Jednak okresu nadal nie mam. W ciąży na pewno nie jestem, robiłam testy wychodzą negatywne.

Beata

Myślę, że wszystkie perypetie cyklowe mają związek z długim stosowaniem tabletek antykoncepcyjnych, które jakby nie było ingerują w rytm organizmu. Pomimo spadku poziomu prolaktyny proszę wykonać badanie rezonansu magnetycznego. Jeśli testy zostały wykonane w odpowiednim czasie i dały wynik negatywny to w ciąży raczej pani nie jest. Póki co wskazane zastosować leki zlecone przez ginekologa ewentualnie jeszcze raz skonsultować się z endokrynologiem. Proszę przedstawić mu wynik badania poziomu prolaktyny.

Pozdrawiam serdecznie

Redakcja poleca

REKLAMA