POLECAMY

Zdrowe dziecko

Twoje dziecko potrzebuje wody, żeby prawidłowo się rozwijać. Wydawać by się mogło, że mały człowiek potrzebuje mniej wody od dorosłego. Nic bardziej błędnego. Maluchy potrzebują jej dużo więcej - są o wiele bardziej zagrożone odwodnieniem.

Twoje dziecko potrzebuje wody, żeby prawidłowo się rozwijać.

Wydawać by się mogło, że mały człowiek potrzebuje mniej wody od dorosłego. Nic bardziej błędnego. Maluchy potrzebują jej dużo więcej - są o wiele bardziej zagrożone odwodnieniem. Proces ten właśnie u dzieci przebiega znacznie szybciej. Kiedy rosną, do prawidłowego funkcjonowania konieczne jest proporcjonalne nawilżenie. Utrata płynów wpływa na redukcję sprawności fizycznej i psychicznej, a także na bóle głowy, nerwowość czy bezsenność. Odwodnienie może również doprowadzić do udaru słonecznego, stanu, na który dzieci są o wiele bardziej narażone niż dorośli. Chroniczny brak wody może spowodować poważne problemy zdrowotne i choroby.

Dlatego należy podawać wodę dzieciom nawet wtedy, kiedy nie są spragnione, dlatego, że ich uwaga skupia się na poznawaniu świata, a nie na określaniu doraźnych, ale podstawowych potrzeb. To my, dorośli powinniśmy zadbać, żeby dzieci piły wystarczającą ilość wody, ale także, żeby woda, którą spożywają była najlepsza – doczyszczona filtrami najwyższej jakości.

Anna® jako jedyny filtr do wody w Polsce posiada pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka. Jakość domowych dzbankowych filtrów do wody Anna® potwierdzają ponadto liczne atesty – m.in.: Państwowego Zakładu Higieny czy Świadectwo Jakości Zdrowotnej. O tym, że produkt cieszy się dużym zainteresowaniem i zadowoleniem klientów może świadczyć Medal Europejski za dystrybucję tego produktu do krajów Unii Europejskiej.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)