Zdrowe dziecko

Twoje dziecko potrzebuje wody, żeby prawidłowo się rozwijać. Wydawać by się mogło, że mały człowiek potrzebuje mniej wody od dorosłego. Nic bardziej błędnego. Maluchy potrzebują jej dużo więcej - są o wiele bardziej zagrożone odwodnieniem.
/ 13.07.2007 23:47

Twoje dziecko potrzebuje wody, żeby prawidłowo się rozwijać.

Wydawać by się mogło, że mały człowiek potrzebuje mniej wody od dorosłego. Nic bardziej błędnego. Maluchy potrzebują jej dużo więcej - są o wiele bardziej zagrożone odwodnieniem. Proces ten właśnie u dzieci przebiega znacznie szybciej. Kiedy rosną, do prawidłowego funkcjonowania konieczne jest proporcjonalne nawilżenie. Utrata płynów wpływa na redukcję sprawności fizycznej i psychicznej, a także na bóle głowy, nerwowość czy bezsenność. Odwodnienie może również doprowadzić do udaru słonecznego, stanu, na który dzieci są o wiele bardziej narażone niż dorośli. Chroniczny brak wody może spowodować poważne problemy zdrowotne i choroby.

Dlatego należy podawać wodę dzieciom nawet wtedy, kiedy nie są spragnione, dlatego, że ich uwaga skupia się na poznawaniu świata, a nie na określaniu doraźnych, ale podstawowych potrzeb. To my, dorośli powinniśmy zadbać, żeby dzieci piły wystarczającą ilość wody, ale także, żeby woda, którą spożywają była najlepsza – doczyszczona filtrami najwyższej jakości.

Anna® jako jedyny filtr do wody w Polsce posiada pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka. Jakość domowych dzbankowych filtrów do wody Anna® potwierdzają ponadto liczne atesty – m.in.: Państwowego Zakładu Higieny czy Świadectwo Jakości Zdrowotnej. O tym, że produkt cieszy się dużym zainteresowaniem i zadowoleniem klientów może świadczyć Medal Europejski za dystrybucję tego produktu do krajów Unii Europejskiej.

Redakcja poleca

REKLAMA