Co i jak, nr 5

Czy potrafisz rozwiązać zagadkę Sfinksa? Ile wielorybów ukryto w morskiej eliminatce?
/ 19.01.2007 15:13
Który klucz otworzy skrzynkę? Znajdź drogę w labiryncie lian! Ile wielorybów ukryto w morskiej eliminatce? Czy potrafisz zidentyfikować rewolwerowców? Pomóż piratom sprawiedliwie podzielić łup! Czy potrafisz rozwiązać zagadkę Sfinksa?
Odpowiedzi na te pytania znajdują się w 5 numerze kolekcji „Co i jak” przeznaczonej dla dzieci w wieku od 6 do 15 lat.

Kolekcja spotka się z uznaniem wszystkich, którzy cenią łączenie zabawy z edukacją – dzieci będą nią zachwycone, a rodziców ucieszą korzyści płynące z tej zabawy. Do każdego zeszytu dołączona jest płyta VCD z dwoma filmami, które uzupełnią wiadomości wyniesione z lektury. Po filmowym świecie wiedzy i nauki oprowadzą widza trzy żądne wiedzy postacie: ciekawski znak zapytania Theo, zaskoczony wykrzyknik Tess i wesoła kropka Quentin. Ich obecność ubarwia akcję i sprawia, że widz łatwiej przyswaja informacje.
Od zarania dziejów ludzi fascynowały odległe, niedostępne krainy, których zbadanie utrudniały wody oceanów, wieczny lód czy też potężne łańcuchy górskie. Snuto legendy o ukrytych tam skarbach i niezmierzonych bogactwach. Poszukiwano śladów dawnych kultur i zaginionych miast. Odwaga i fantazja licznych odkrywców i łowców przygód przyniosła owoce w postaci wielu znalezisk i szerokiej wiedzy na temat świata, który dawno już przeminął.

Filmy:
„Piraci”
Udokumentowana historia piractwa liczy ponad 2 000 lat. Życie morskich rabusiów było trudne i pełne niebezpieczeństw. Musieli przestrzegać surowych reguł, a wielu z nich nie zdążyło nacieszyć się zdobytym bogactwem.

„Indianie”
Bezkresne prerie i rozległe równiny Ameryki Północnej są ojczyzną Indian – Irokezów, Siuksów, Czejenów i wielu innych plemion. Poznajemy ich historię, zwyczaje, dzieje podboju kontynentu przez przybyszy z Europy i walki Indian o ocalenie własnej kultury.

W kioskach od 18 stycznia!

„Co i jak”, nr 5, Edipresse Polska SA, 2007