Zajście w ciążę – dlaczego łatwiej przychodzi nam to latem

ciąża, kobieta w ciąży fot. Fotolia
Naukowcy sprawdzili, dlaczego latem dużo więcej kobiet zachodzi w ciążę niż zimą!
Katarzyna Krajewska / 17.10.2016 13:45
ciąża, kobieta w ciąży fot. Fotolia

Zajście w ciążę nie dla wszystkich par jest proste, ale jest sposób, który skutecznie w tym pomaga!

Włoscy naukowcy z Uniwersytetu w Sienie doszli do wniosku, że światło słoneczne sprzyja zapłodnieniu. Zaobserwowali, że na półkuli północnej najwięcej kobiet zachodzi w ciążę w ciepłych miesiącach (tu dominuje czerwiec!), a najrzadziej – w zimnych. Mogłoby się wydawać, że może właśnie latem ludzie częściej starają się o dziecko, jednak badania upatrują przyczynę w czymś innym.

Poznaj pozycje seksualne ułatwiające zajście w ciążę!

Słońce wpływa testosteron?

Wystarczy pół godziny dziennie przebywać na słońcu, by wzrosła ilość wydzielanego testosteronu. Oczywiście dotyczy to mężczyzn!
Profesor psychologii Gino Fiagloni z Uniwesrsytetu w Sienie wraz ze swoim zespołem przeprowadził badania na grupie 38 mężczyzn z niskim libido. Przed rozpoczęciem eksperymentu mieli zbadany z próbki krwi poziom testosteronu. Następnie połowa z nich rzez ponad dwa tygodnie opalała się na słońcu przez 30 minut dziennie. Poza zakończonym eksperymencie okazało się, że satysfakcja ze współżycia u mężczyzn zażywających kąpieli słonecznych wzrosła trzykrotnie, podniósł się też ich poziom testosteronu. U mężczyzn, którzy unikali słońca, wszystko pozostawało bez zmian.

A z mężczyznami pracującymi pod ziemią?

Niestety mężczyźni wykonujące niektóre zawody, takie jak górnik czy maszynista metra, mają utrudniony dostęp do światła. Profesor Gino Fiagloni jednak pomyślała i o nich. Już zapowiedział kolejny etap badań, podczas którego wraz z grupą naukowców ma sprawdzić, czy światło dzienne można zastąpić światłem sztucznym uzyskując podobne efekty.

Dieta, która ułatwi ci zajście w ciążę!

Redakcja poleca

REKLAMA