Jak gotuje Grzegorz Łapanowski? [video]

Aby przekonać się, jak gotuje prowadzący i juror 3. edycji programu "Top Chef" trzeba zobaczyć, jak to robi, a przynajmniej spróbować jego dań. Zapytaliśmy Grzegorza Łapanowskiego o to, co najbardziej lubi gotować i dlaczego stroni od deserów. Zobaczcie!
/ 22.10.2014 12:52

Co lubi gotować Grzegorz Łapanowski?

"Wszystko poza deserami" – mówi kucharz i dodaje, że uwielbia warzywa, korzenne przyprawy i świeże zioła, a także te suszone jak majeranek czy oregano. W repertuarze dań, które chętnie przyrządza, nie brakuje także ryb, owoców morza ani mięsa.

"Świat kulinarny jest o tyle niezwykły, że jest wszechstronny i zachwycająca jest w nim właśnie ta różnorodność. To sposób na obcowanie z przyrodą – pod koniec dnia większość rzeczy, których używamy do gotowania jeszcze żyje, albo kiedyś żyły i to jest sposób na kontakt z naturą mieszkając w mieście" – mówi kucharz.

Prowadzący program "Top Chef" przyznał także, że lubi grzyby, jednak sam nie czuje się specjalistą w ich zbieraniu. Wskazał jednak na ich wszechstronne zastosowanie: do zup, farszów, dań mięsnych i innych potraw i przyznał, że grzyby to mocna strona polskiej tradycji kulinarnej.

Wszystkim tym, którzy także nie czują się specjalistami w zbieraniu grzybów polecamy nasz Antyporadnik grzybiarza.

Czy Grzegorz Łapanowski nie lubi deserów?

Kucharz przyznaje, że uwielbia słodycze i od czasu do czasu pozwala sobie na coś słodkiego, jednak przygotowywanie deserów zostawia sobie "na deser".

"To dla mnie ta część kuchni, która czeka jeszcze na odkrycie i właśnie to jest w kuchni niesamowite. Przez jakiś czas uczyłem się od Kurta Schellera i pamiętam, że będąc już doświadczonym kucharzem spotykał się z rzeczami , które wciąż potrafiły go zaskoczyć" – powiedział nam kucharz.

Zobacz także: Jakich przypraw chętnie używa Grzegorz Łapanowski? [video]

Redakcja poleca

REKLAMA