Nawet nie wiedziałaś, że ktoś za to płaci. 5 nietypowych i dobrze płatnych zawodów

Nawet nie wiedziałaś, że ktoś za to płaci. 5 nietypowych i dobrze płatnych zawodów fot. Adobe Stock, whyframeshot
Praca w IT jest uznawana za najlepiej płatną pracę w Polsce. Okazuje się, że istnieje 5 nietypowych prac, w których można zarobić równie dużo pieniędzy, a czasem nawet więcej. Według najnowszego zestawienia Personnel Service, na atrakcyjne zarobi może liczyć poławiacz owoców morza lub projektant wirtualnego świata.
/ 05.07.2024 14:32
Nawet nie wiedziałaś, że ktoś za to płaci. 5 nietypowych i dobrze płatnych zawodów fot. Adobe Stock, whyframeshot
Pracownicy nietypowych zawodów mogą sporo zarobić.
 
Spis treści
  1. Poławiacz owoców morza 
  2. Psi behawiorysta
  3. Pilot drona 
  4. Etyczny haker 
  5. Twórca nowych światów
 

Poławiacz owoców morza

Praca poławiacza pąkli kaczenic z pewnością wymaga dobrej sprawności fizycznej i wytrzymałości. Praca odbywa się w trudnych i niebezpiecznych warunkach. 
Jednocześnie muszą delikatnie odrywać pąkle od skał, żeby ich nie uszkodzić. Za jeden kilogram pąkli poławiacz może otrzymać 100 euro, a podczas jednego połowu można ich uzbierać nawet 16. 

Psi behawiorysta

Coraz częściej opiekunowie psów zastanawiają się nad zachowaniem swoich czworonogów i są skłonni sporo zapłacić, by poznać przyczynę ich problemów. W tym pomaga im psi behawiorysta. 
Zarobki psiego behawiorysty mogą się różnić w zależności od doświadczenia, lokalizacji i rodzaju praktyki. Psi behawiorysta może zarobić nawet 7 tys. zł miesięcznie. 
 

Pilot drona

Zawód ten wymaga kwalifikacji i certyfikatów, w Polsce konieczne jest zdobycie kwalifikacji pilota drona. Choć koszt szkolenia jest wysoki (od kilkuset do kilku tysięcy złotych), to powinien się szybko zwrócić. W zależności od rodzaju zlecenia pilot drona może zarobić od 6 do nawet 10 tys. zł miesięcznie

Etyczny haker

Na ciekawe zarobki może liczyć także specjalista ds. bezpieczeństwa komputerowego. Zajmuje się on testowaniem systemów, sieci i aplikacji. Ich zadaniem jest symulacja potencjalnych zagrożeń cyberataku, a następnie wskazywanie, jakie działania należałoby podjąć, aby wzmocnić zabezpieczenie danych przed atakami hakerskimi.
 

Twórca nowych światów

Twórcy wirtualnej rzeczywistości muszą się wykazać nie tylko znajomością najnowszych technologii, ale również kreatywnością. Projektant wirtualnej rzeczywistości projektuje środowiska wirtualnych obrazów, które można wykorzystać np. w grach. 
Według danych glasdoor.com, początkujący mogą zarabiać od 64 tys. dolarów rocznie, a doświadczeni specjaliści nawet od 114 tys. dolarów rocznie.
 

Czytaj także:
Możesz zarobić nawet 20 zł w 10 minut. Wymagania są zerowe
Te 5 zawodów wyprze sztuczna inteligencja. Czy możesz spać spokojnie?
Zawody dla kobiet – które są najlepiej opłacalne? Dowiedz się więcej na temat pracy kobiet

Redakcja poleca

REKLAMA