Możesz zarobić nawet 20 zł w 10 minut. Wymagania są zerowe

Możesz zarobić nawet 20 zł w 10 minut. Wymagania są zerowe fot. Adobe Stock, pabisiak
Praca tajemniczego klienta nie wymaga szczególnych kwalifikacji. Jest ona interesująca i pozwala dobrze zarobić. Przy lepszych zleceniach można zarobić nawet 20 zł za 10 minut pracy. Jak zostać tajemniczym klientem? Jakie cechy są szczególnie pożądane w tym zawodzie? Gdzie szukać ofert?
/ 26.06.2024 15:13
Możesz zarobić nawet 20 zł w 10 minut. Wymagania są zerowe fot. Adobe Stock, pabisiak

Praca tajemniczego klienta to ciekawy sposób na zdobycie dodatkowych pieniędzy.

Spis treści:

  1. Kim jest tajemniczy klient?
  2. Ile zarabia tajemniczy klient?
  3. Jak znaleźć pracę jako tajemniczy klient?

Kim jest tajemniczy klient?

Tajemniczy klient to osoba, która odwiedza sklepy, restauracje czy inne punkty usługowe, a następnie dokładnie analizuje jakość obsługi.

Osoba ta pracuje na zlecenie firm. Jego zadaniem jest precyzyjne relacjonowanie swoich doświadczeń np. z obsługi klienta w restauracji.

Tajemniczy klient w takim przypadku ma ocenić, jak wygląda jakość obsługi z perspektywy klienta. Powinien zwrócić wagę na jakość potraw, szybkość obsługi i ogólny komfort pobytu. Dzięki zebranym przez niego informacjom restauracja ma szansę dostrzec swoje mocne i słabe strony i nad nimi pracować.

Przeprowadzanie takiej kontroli powinno się odbywać jak najbardziej naturalnie, tak aby osoby odpowiedzialne za obsługę nie zorientowały się, że mają do czynienia z tajemniczym klientem. Następnie taka osoba sporządza specjalny raport na podstawie scenariusza badania, czyli wytycznych od firmy, na jakie elementy powinna zwrócić uwagę.

Ile zarabia tajemniczy klient?

Okazuje się, że tajemniczy klient może sporo zarobić. Stawka wynagrodzenia tajemniczego klienta za jeden scenariusz badania może wynieść od 50 do nawet 200 zł. W przypadku zleceń w obcym języku te stawki mogą być znacznie wyższe i sięgać nawet 1000 zł.

Jak znaleźć pracę jako tajemniczy klient?

W roli tajemniczego klienta świetnie sprawdzą się osoby dokładne, spostrzegawcze i cechujące się swobodą w odgrywaniu różnych ról. Powinny też potrafić dzielić się krytyką i jasno formułować swoje uwagi – w końcu firma płaci tak naprawdę za cenne informacje, które pomogą jej udoskonalić obsługę, a nie za czas spędzony na jedzeniu i zakupach.

Ofert najlepiej szukać na uczciwych portalach i unikać ofert, które oferują duże kwoty w bardzo krótkim czasie. Warto też sprawdzić opinie w internecie.

Czytaj także:
Praca jako kurier – z czym musi się mierzyć na co dzień? Najważniejsze informacje
Jak zostać strażakiem? Dowiedz się więcej o pracy w straży pożarnej
Tak jeszcze nie robiłaś zakupów. Popularny supermarket testuje nowe rozwiązanie w sklepach

 

 
 

Redakcja poleca

REKLAMA