poszukiwanie pracy fot. Fotolia

Jak szybko znaleźć pracę?

Zobacz, jak wyjść z bezrobocia!
poszukiwanie pracy fot. Fotolia
Z badań wynika, że trwałe bezrobocie powoduje poczucie zniechęcenia, apatię, izolację społeczną i niechęć do kontaktów międzyludzkich. Zobacz, jak szybko znaleźć nową ofertę, gdy straciłaś już nadzieję, a wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że już zawsze będziesz bezrobotna.

Porozmawiaj ze znajomymi

Kapitał społeczny to ważna sprawa. Jeśli nie udało ci się jeszcze znaleźć pracy, popytaj rodzinę i przyjaciół czy nie słyszeli o jakiejś ciekawej i kreatywnej ofercie. Możliwe, że w ich firmach prowadzone są jakieś wewnętrzne rekrutacje i uda się ciebie polecić.
 
Przejrzyj oferty w internecie
Internet to skarbnica wiedzy i nowych możliwości. Nie zapominaj, że oprócz Facebooka czy youtuba znajdziesz tam też wiele świetnych ofert pracy, które będziesz mogła swobodnie filtrować pod względem wielu kategorii. Dodatkowo zasubskrybuj wybrane rodzaje ofert i codziennie śledź, co dzieje się w interesującym cię dziale.

Sprawdź fanpage'a na Facebooku

Portale społecznościowe dają więcej możliwości niż myślisz. Oprócz zdjęć znajomych znajdziesz tam grupy firm, które chętnie zatrudnią nowych pracowników. Wystarczy zapisać się do takiej społeczności, aby być na bieżąco ze świeżymi ofertami.

Popraw swoje CV

Możliwe, że pracodawcy odrzucają twoje zgłoszenia, ponieważ nie zachwyca ich twoje CV. Spróbuj spojrzeć na nie trzeźwym i obiektywnym okiem. Jeśli nie potrafisz tego zrobić, poproś o opinię kogoś innego. Może powinnaś popracować nad doborem zdjęcia, rozmieszczeniem treści albo opisem doświadczenia?

Zaktualizuj swoje dane w Linkedinie

Jeśli korzystasz z serwisów typu Linkedin, koniecznie sprawdź, co tam udostępniasz oraz jak wygląda twój profil. Wielu specjalistów od HR podczas procesu rekrutacyjnego kieruje się właśnie takimi internetowymi serwisami. Zaktualizuj swoje dane i doświadczenie zawodowe. Jeśli jednak nie masz konta na żadnym serwisie społecznościowym, specjalizującym się w kontaktach zawodowo-biznesowych, koniecznie pomyśl o jego utworzeniu!

Chcesz wiedzieć więcej? Zobacz: 

Jak wygląda praca w call center? 
Jak pozbyć się rutyny z pracy?
Tego nie mów pracodawcy, gdy negocjujesz powyżkę!
Co ci się należy za nadgodziny w pracy? 
Czy ukończenie studiów gwarantuje znalezienie pracy?