Jak zmniejszyć wydatki na gwiazdkowe prezenty fot. Fotolia

Jak zmniejszyć wydatki na gwiazdkowe prezenty

Drogi prezent nie zawsze jest tym trafionym. Czasem za mniejsze pieniądze także można zrobić bliskim przyjemność.
Barbara Lasota / 23.05.2019 10:53
Jak zmniejszyć wydatki na gwiazdkowe prezenty fot. Fotolia

Najważniejszą zasadą przy zakupie prezentów pod choinkę jest kupowanie ich na długo przed gwiazdką. Wtedy mamy czas na odwiedzenie kilku sklepów i porównanie cen. Będziemy także mieli czas na wysondowanie, z jakich upominków nasi bliscy byliby zadowoleni. Możemy także pokusić się o wykonanie prezentu od serca.


Jak zmniejszyć wydatki na gwiazdkowe prezenty?

  • Rozmowa z bliskimi i ustalenie kwoty

Zaproponuj bliskim, abyście tym razem przygotowali dla siebie nawzajem skromniejsze upominki. Ustalcie kwotę, do jakiej kupujecie prezenty. Już za 30–50 zł można kupić np. książkę, płytę, dekoracyjną poduszkę, ładną filiżankę, coś z biżuterii, krawat, ramkę na zdjęcie, krem lub przytulankę dla dziecka.

  • Kupuj przez internet

Przejrzyj oferty sklepów internetowych z gadżetami, kosmetykami i upominkami. Znajdziesz je, wpisując w wyszukiwarkę hasła: prezent, upominek, prezenty na gwiazdkę. Być może uda się zamówić wszystkie prezenty w jednym sklepie, np. dla każdego książkę?

  • Liczy się pomysł

Czasem oryginalny upominek można kupić naprawdę za małą sumę. Dla miłośniczki folkowych motywów może to być np. etui na okulary w łowicki wzór (29 zł, folkstar.pl), a dla osoby lubiącej biżuterię - kolczyki za 30–40 zł (decobazaar.pl).

  • Zrób sama

Możesz np. ozdobić 3 zwykłe doniczki metodą decoupage lub zrobić skrzyneczkę na kwiaty dla miłośniczki kwiatów lub wydziergać serwetki pod filiżanki dla domatorki. Równie dobrym prezentem będą pyszne domowe konfitury, zestaw marynat lub własnoręcznie upieczone ciasteczka w ładnym pudełku.

  • Tańsze opakowanie

Zamiast kupować gotowe torebki na prezenty (ładna kosztuje ok. 10zł), zapakuj je w papier kupiony w arkuszu, który jest znacznie tańszy.

Sprawdź też:

Autorka jest redaktorem dwutygodnika "Pani Domu"