wiosenny wypad za miasto - wypoczynek na świeżym powietrzu - wiosna 2017

Fotolia
Zobacz, do dobrze mieć ze sobą, kiedy wybierasz się za miasto.
23.03.2017 18:20
Fotolia

Pogoda jest coraz ładniejsza! Słońce i budząca się do życia natura zapraszają nas do aktywnego spędzania czasu. Kończy się sezon herbat z imbirem, ciepłych koców i wielogodzinnego oglądania seriali. Czas na wiosenne wypady za miasto. Sprawdź, co powinnaś mieć zawsze przy sobie.

Słoneczna ochrona

Zawsze musisz pamiętać o ochronie przed słońcem, nawet kiedy temperatura nie przekracza 15 stopni. Wiosną też trzeba o to zadbać, szczególnie jeśli masz wrażliwą i jasną cerę. Pamiętaj o nałożeniu kremu z filtrami. Może nie od razu SPF 50, ale 20-kę już warto rozważyć..

Gotowa na wszystko 

Wiadomo - w marcu jak w garncu. Pogoda może się gwałtownie zmienić i z pięknego niebieskiego nieba, zostanie wielka szara plama. Zawsze musisz być przygotowana na deszcz, dlatego weź ze sobą pelerynę. Bądź stylowa i wybierz model w kolorze fuksji albo w barwne wzory! 

Nie daj się ukąsić 

Wiosna to też powrót komarów, kleszczy i innych latających nieprzyjaciół. Jeżeli masz zamiar spędzić na łonie natury kilka godzin koniecznie kup spray owadobójczy. Otuli twoją skórę niewidzialną barierą ochronną i odstraszy całe to paskudne robactwo. Relaks bez ukąszeń? Brzmi kusząco!   

Picie to podstawa!

Aktywność na świeżym powietrzu wymaga dawki energii. Pamiętaj też o nawodnieniu. Najlepiej, jeśli połączysz te dwie kwestie i do plecaka wrzucisz dobry sok. Wybierz kompozycję łączącą marchew i owoce (np. Vitaminka Hortexu) a dodatkowo dostarczysz sobie jeszcze porcję witamin, bezcenną podczas wiosennego przesilenia. 

Niezbędnik leniucha

Teraz do szczęścia brakuje ci tylko ulubionej książki i grubego koca. No, może jeszcze kosza owoców, ulubionego ciastka i muzyki. Wybierz swoją kompozycję i ciesz się wiosną. Ach, nareszcie!