Podróżuj z Beatą Pawlikowską - odcinek 2 - dokumenty

Beata Pawlikowska podpowiada, jakie formalności musisz załatwić przed nawet najdalszą podróżą!
Agata Bernaciak / 09.09.2016 05:34

Beata Pawlikowska to jedna z najbardziej znanych, polskich podróżniczek. W tym odcinku podpowiada, na jakie formalności musisz zwrócić szczególną uwagę przed wyjazdem.

I nie mówimy tu tylko o paszporcie, o wymogach co do daty jego ważności i wolnych stronach w środku! Równie istotnym elementem, o który musisz zadbać przed podróżą jest wiza, żółta książeczka i... karta kredytowa.

Podróżuj z Beatą Pawlikowską: dokumenty

Czy wiedziałaś, że na świecie istnieją państwa, do których nie zostaniesz wpuszczona bez ważnej, żółtej książeczki? Dokument ten to dowód odbycia szczepień przeciwko żółtej febrze, z którą to chorobą borykają się kraje pozaeuropejskie.

Dokąd jechać na początek? Podpowiada Beata Pawlikowska!

Żółta książeczka to również międzynarodowy dokument potwierdzający szczepienia przeciwko innym chorobom (m. in. WZW A/WZW B/durowi brzusznemu/tężcowi).

Równie ważnym elementem podróżowania jest zapewnienie sobie stałego dostępu do środków finansowych za pośrednictwem karty kredytowej. Jednak - co podkreśla Beata Pawlikowska - nie w każdym kraju uda ci się nią zapłacić!

Beata Pawlikowska o samotnym podróżowaniu

Bardzo ważne przed wyruszeniem w podróż jest również zapewnienie sobie wizy do kraju, do którego się udajesz. Jak się okazuje, przepisy wizowe cały czas się zmieniają, zatem musisz być dobrze poinformowana! Gdzie znajdziesz sprawdzone informacje?

O tym i o wielu innych sprawach dowiesz się z filmu,  w którym doradza Beata Pawlikowska.

Zapraszamy!