Cuda Świata wg Beaty Pawlikowskiej - pustynia solna Uyuni w Boliwii

Pustynia solna w Boliwii to zdaniem znanej podróżniczki jedno z najbardziej wyjątkowych miejsc na świecie. Dlaczego? Posłuchajcie!
Agata Bernaciak / 14.11.2016 05:58

Pustynia Uyuni w Boliwii to największa pustynia solna na świecie. Zastanawiasz się, czemu Beata Pawlikowska wskazała ją jako jeden z cudów świata? Zobacz nasz wywiad ze znaną podróżniczką!

Czym jest i gdzie się znajduje pustynia solna?

Pustynia solna Uyuni znajduje się w południowo-wschodniej części Boliwii i powstała na skutek wysychania oceanu, który istniał w tym miejscu wiele milionów lat temu. Wiesz, że jego przestrzeń (sięgająca ok. 10 tys. km2) jest zupełnie płaska?!

W tym miejscu warto zaznaczyć, że pustynia solna znajduje się wysoko w górach, bowiem leży na wysokości 3500 metrów nad poziomem morza. Jeśli zatem chcesz tam dotrzeć, musisz uważać na chorobę wysokościową.

fot. archiwum prywatne Beaty Pawlikowskiej

Mierzy tyle, ile trasa z Polski na Madagaskar! Dlaczego Wielki Mur zaliczamy do cudów świata? Posłuchaj Beaty Pawlikowskiej!

Kiedy tam pojechać i co warto zobaczyć?

Najciekawsze krajobrazy na pustyni Uyuni zobaczysz w porze deszczowej. Wszystko dzięki kroplom wody, które osadzając się na kryształkach lodu tworzą lustrzaną taflę, odbijającą nawet najmniejszą chmurkę. Ten widok zapiera dech w piersiach!

Poza samą pustynią solną, jest jeszcze w okolicy kilka miejsc, które również warto odwiedzić. Należą do nich przede wszystkim cmentarz pociągów i wyspa, na której żyją rośliny i zwierzęta, a która znajduje się na samym środku solnej nicości!

Jesteś ciekawa jak to wygląda? Obejrzyj nasz film! Beata Pawlikowska zdradza w nim wszelkie szczegóły dotyczące podróży do Boliwii.

fot. archiwum prywatne Beaty Pawlikowskiej

Jak ustrzec się przed chorobą wysokościową? Posłuchaj rad Beaty Pawlikowskiej!

Redakcja poleca

REKLAMA