„Zagraj To Jeszcze Raz, Sam”

"Zagraj to jeszcze raz, Sam" fot. R.Latoszek
Sztuka Woody Allena wystawiana na deskach Teatru 6. piętro. Po raz pierwszy debiutujący w teatrze Kuba Wojewódzki w otoczeniu pięknych kobiet: Anny Cieślak i Małgorzaty Sochy.
/ 09.06.2011 15:21
"Zagraj to jeszcze raz, Sam" fot. R.Latoszek
W sztuce "Zagraj To Jeszcze Raz, Sam", Woody Allen w mistrzowski sposób połączył dwie najważniejsze cechy swojego talentu - uniwersalny, ponadczasowy humor inteligentnego obserwatora z liryzmem znerwicowanego wrażliwca z Nowego Jorku.

Przeplatają się w niej wszystkie najważniejsze tematy i fascynacje Allena - kinem, Nowym Yorkiem, muzyką, seksem, miłością i przemijaniem.

"Zagraj To Jeszcze Raz, Sam" to historia poszukiwania miłości swego życia przez krytyka filmowego Allana Felixa (debiutujący w teatrze Kuba Wojewódzki), porzuconego przez swoją żonę Nancy (w tej i w jeszcze ośmiu innych rolach - Małgorzata Socha). Allan zakochuje się przypadkiem w żonie swojego najlepszego przyjaciela, przystojnego biznesmana Dicka (Michał Żebrowski), w ślicznej, lecz znerwicowanej Lindzie (Anna Cieślak), którą uwodzi przy pomocy i według wskazówek swojego idola filmowego, legendarnego amanta czarnych kryminałów Humphreya Bogarta, schodzącego do niego w tym celu z ekranu kina (Daniel Olbrychski).

Reżyser Eugeniusz Korin stworzył najbardziej filmowe przedstawienie ostatnich lat, które stało się swoistym hołdem twórczości znanego na całym świecie autora przewrotnych komedii. Jest ono pierwszą realizacją z planowanego przez Teatr 6.piętro tryptyku „Miłość, Zdrada i Przebaczenie wg Woody Allena”.

Obsada sztuki:    
- Jakub Wojewódzki
- Małgorzata Socha
- Anna Cieślak
- Michał Żebrowski
- Daniel Olbrychski

Reżyseria: Eugeniusz Korin
Scenografia: Jan Kozikowski
Kostiumy: Dorota Kołodyńska

Terminy spektakli:
- 10 czerwca 2011
- 2, 3 września 2011

Teatr 6. Piętro
Pl. Defilad 1
00-901 Warszawa

Redakcja poleca

REKLAMA