Taniec - alternatywa ćwiczeń

taniec fot. Fotolia
Siedzący tryb pracy, lenistwo w fotelu przed telewizorem i niezdrowa dieta – idealna recepta na nadwagę i słaby organizm. Aby tego uniknąć wystarczy codzienna dawka aktywności fizycznej, na przykład w postaci tańca. Tańczyć możemy zarówno w szkołach tańca jak i w zaciszu własnego domu. Czy taniec może zastąpić ćwiczenia na siłowni czy fitness?
/ 04.10.2016 11:59
taniec fot. Fotolia

Niesamowita moc tańca

Zdaniem specjalistów, taniec może wzmocnić i uelastycznić praktycznie wszystkie partie mięśni naszego ciała. Taniec to świetny sposób na rozluźnienie oraz wzmocnienie naszego kręgosłupa i stawów po wielogodzinnym siedzeniu w pracy przy biurku, przed komputerem. Oczywiście podczas tańca, tak samo jak w przypadku innej aktywności fizycznej, nasze serce pracuje szybciej, krążenie jest lepsze, a dzięki temu szybciej spalamy zbędne kalorie.

Taniec jako lekarstwo

Śledząc wyniki badań można wywnioskować, że podczas tańca w organizmie człowieka wydziela się adrenalina i noradrenalina, dzięki którym czujemy się lepiej i mamy więcej energii. Ponadto, gdy tańczymy, wydzielają się endorfiny, znane też jako „hormony szczęścia”, które poprawiają nam samopoczucie i wprawiają w dobry humor.

Taniec bardzo często proponowany jest jako jedna z metod leczenia depresji, nerwicy i innych chorób o podłożu psychicznym.

Fot. Fotolia

Sprawdź również: Odpowiednie buty do tańca – jak wybrać?

Taniec a piękna sylwetka

Tańcząc, możemy odreagować stresy związane z całym dniem w pracy. Możemy się uspokoić, zrelaksować i zamknąć we własnym świecie. Dzięki tańczeniu, nabieramy sprawności i witalności, zyskujemy grację w ruchu i poprawiamy swoją sylwetkę. Wszystko to sprawia, że nasze relacje z ludźmi nabierają barw i są o wiele ciekawsze. Podczas tańca poznajemy również nasze ciało, jego potrzeby i granice. Akceptujemy siebie i swoje ciało, które zmienia się z dnia na dzień na lepsze.

Dlatego też, zamiast siedzieć w domu z paczką chrupek w jednej ręce i pilotem od telewizora w drugiej, zapiszmy się na zajęcia taneczne w pobliskiej szkole tańca lub klubie fitness. Zamiast narzekać na swój wygląd i nic z tym nie robić, czas ruszyć się z fotela i zadbać o swoje ciało. Możemy wybierać spośród najróżniejszych technik tanecznych, od tańca standardowego i latynoamerykańskiego, przez taniec nowoczesny, po dancehall czy clubbing dance. Z pewnością każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie i nie będzie tego żałował!

Zobacz też: Biżuteria ręcznie robiona - niezbędnik

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA