Rzut okiem na wszystkie pomieszczenia przed imprezą pozwoli uniknąć poźniejszego stresu.fot. www.sxc.hu

Jak urządzić idealną jadalnię zgodnie z feng shui?

Feng shui i bagua pomogą Ci także urządzić jadalnię, w której każdy z domowników będzie czuł się radośnie i spokojnie. Przeczytaj i przekonaj się, jak powinno wyglądać idealne miejsce do spożywania posiłków.
/ 09.11.2016 13:40
Rzut okiem na wszystkie pomieszczenia przed imprezą pozwoli uniknąć poźniejszego stresu.fot. www.sxc.hu

Malujemy ściany i dobieramy dodatki

Podczas urządzania jadalni powinieneś wykorzystywać przede wszystkim dwa kolory: czerwony – który zapewni Tobie i Twojej rodzinie szczęście oraz powodzenia oraz złoty – który z kolei zapewni Wam powodzenie w sferze materialnej. Wykorzystuj te kolory nie tylko podczas malowania ścian, ale także dobierania mebli, obrusów, serwet czy też ozdób.

Wśród ważnych elementów, których nie może zabraknąć w Twojej kuchni są: akwarium (kolor niebieski), który zgodnie z zasadami feng shui jest symbolem bogactwa (stąd może w prawie każdej restauracji, mieszkaniu czy też hotelu w Chinach znajdziesz akwarium) oraz roślina doniczkowa (kolor zielony) – która zapewni Twojej rodzinie zdrowie i uchroni ich przed chorobami. 

Zobacz także: Sypialnia według feng shui

Stół ozdabia się także zgodnie z kolorami żywiołów, w tym celu wykorzystuj następujące barwy:

  • czerwoną – Ogień;
  • białą – Woda;
  • żółtą – Ziemia;
  • zieloną – Drzewo;
  • czarną – Metal.

Dobieraj barwy tak, by odpowiadały Twoim aktualnym potrzebom. Nie zawsze na stole żywioły muszą być zbilansowane. Jeżeli odczuwasz brak energii, użyj więcej czerwieni, jeśli zaś potrzebujesz odprężenia – zrezygnuj z nadmiaru koloru czerwonego na rzecz żółtego.

Wybieramy stół

Bardzo ważny jest nawet kształt stołu, ponieważ:

  • stół okrągły, symbolizujący Niebo, sprzyja rozmowom oraz spożywaniu posiłków we wspólnym gronie;
  • stół kwadratowy z kolei, który symbolizuje Ziemię, w mniejszym stopniu sprzyja działaniom kreatywnym.

Stół najlepiej jest ustawić pośrodku pomieszczenia. Pamiętaj też, że powinno być ono bardzo dobrze oświetlone. Zapewniony musi być także odpowiedni przepływ powietrza. Jeżeli nie spełni się tych warunków, niemożliwe będzie zapewnienie odpowiedniego chi.

Przy stole ustaw parzystą liczbę krzeseł, to zapewni szczęście Twojemu domowi. Ale pamiętaj też, żeby było ich tylko tyle, ile jest akurat osób przy stole. Puste krzesło napawa smutkiem i powoduje wzrost negatywnej energii w pomieszczeniu.
Żadne z krzeseł nie powinno być ustawione tyłem do drzwi. W narożniku też lepiej nie ustawiać.

Wybieramy oświetlenie

W jadalni najlepiej będzie jak zapewnisz największą ilość światła słonecznego. Dlatego wybierz to pomieszczenie, w którym jest dużo okien. Ewentualnie możesz także ustawić lustra naprzeciw okien, dzięki temu zwiększysz pozornie ilość naturalnego światła w swojej jadalni. 

Zobacz także: Jak powinno wyglądac Twoje akwarium?

Dobrym pomysłem będą również lampy osłonięte kloszami w określonych kolorach żywiołów. Poza tym są jeszcze świecie. Spokojne i osłonięte – zapewnią Ci spokój i radość, wzmocnią yin. Mocne i iskrzące się z kolei – wzmocnią działanie yang – a Tobie dodadzą energii, a nastrojowi namiętności i tajemniczości.

Tagi: feng shui