Niektóre sklepy praktykują rozmaite nieczyste zagrania – sugerują, że towar jest przeceniony, podczas gdy tak naprawdę cena jest identyczna jak przed wyprzedażą, albo nawet i wyższa

Jak dobrać odpowiedni strój do tańca?

Jeśli już wybraliśmy odpowiednie obuwie do tańca, warto zastanowić się jaki strój będzie najodpowiedniejszy dla nas i stylu tańca, który wybraliśmy. Pamiętajmy jednak, że bez względu na to jaki strój wybierzemy – sukienkę, czy spodnie – najważniejsza jest wygoda i nieskrępowane ruchy w tańcu. Jak więc dobrać odpowiedni strój do tańca?
/ 26.06.2011 09:48
Niektóre sklepy praktykują rozmaite nieczyste zagrania – sugerują, że towar jest przeceniony, podczas gdy tak naprawdę cena jest identyczna jak przed wyprzedażą, albo nawet i wyższa

Jaką bluzkę lub koszulę wybrać?

Kształt i formę bluzki czy koszuli należy wybrać w zależności od rodzaju i charaktery tańca. Dla stylu modern jazz należy wybrać bawełnianą i lekko za dużą koszulę. Koszule ze sztywnymi kołnierzykami powinni wybrać panowie do standardowych tańców. Koszulki i topy do tańca współczesnego mogą być lekko za duże lub dopasowane, wszystko zależy od naszych preferencji i tego, w czym czujemy się lepiej. Nie istnieją jakieś sztywne zasady wyboru strojów w tego typu tańcach.

Jakie spodnie wybrać?

Spodnie to niezwykle ważny element stroju każdego tancerza i tancerki. Podczas wyboru odpowiednich spodni należy pamiętać o tym, aby było one wykonane z dobrej gatunkowo bawełny z dodatkiem elastycznych włókien. Taki dobór materiału sprawia, że czujmy się wygodnie i luźno, a jednocześnie wyglądamy elegancko. Dobre jakościowo spodnie do tańca powinny także dobrze odkształcać się na kolanach oraz biodrach.

Jeśli decydujemy się na zastosowanie pasa do spodni musimy pamiętać, że nie powinien on uciskać bioder. Powinien on dobrze trzymać się swojego miejsca podczas różnych gwałtownych kroków lub ewolucji akrobatycznych. Pas przede wszystkim nie może przeszkadzać i rozpraszać uwagi tancerza. Wybierają spodnie najlepiej swoją uwagę zwrócić w kierunku spodni bawełnianych z dodatkiem elastycznych włókien, najlepiej dopasowane w talii i biodrach.

Zobacz również: Jak zatrzymać pozytywną energię w domu

Jaką sukienkę wybrać?

W niektórych tańcach świetnie sprawdzą się sukienki. Jaką jednak wybrać? Zwiewną i luźną czy może dopasowaną i lekko obcisłą? Oczywiście wszystko zależy od charaktery tańca, a również od naszych preferencji. Zazwyczaj sukienki dobierane do standardowych tańców powinny płynąć razem z tancerką. Zazwyczaj sukienki tego typu wykonane są z delikatnych i lejących materiałów.

Sukienki te uszyte są w formie trapezu, zakończone u dołu ozdobnymi lamówkami, falbanami, piórami, cekinami, bądź koronkami. Nieco inaczej wygląda sprawa sukienek w tańcach baletowych i modern jazz. W tym przypadku sukienka zastąpiona jest skromnym body lub krótką tiulowa spódnicą.

W tańcach latino zaś, zamiast zwiewnej sukienki stosuje się zazwyczaj bardzo kuse i obcisłe spódnice, lub dopasowane sukienki. Głównym zadaniem takiego stroju jest eksponowanie okrągłych kształtów tancerki. Zazwyczaj sukienki lub spódnice ozdabiane są frędzelkami i cekinami, które zwracają uwagę na powaby ciała. Jeśli chodzi o materiały, najlepiej wybierać te elastyczne i przewiewne. Bary są praktycznie dowolne – kwestia wyobraźni i gustu. 

Sprawdź też: Jak się malować zgodnie z feng shui?