Uważasz się za fankę „Seksu w wielkim mieście”? Tych szczegółów kultowego serialu na pewno nie znałaś

Serial „Seks w wielkim mieście” ku uciesze wiernych widzów, po 17 latach powróci na ekrany. Poznaj najbardziej interesujące ciekawostki o kultowej serii.
Urszula Wilczkowska / 14.01.2021 18:12

W tym miesiącu miłośnicy kultowego serialu z przełomu lat 90. i 2000. mają powód do świętowania. Serial o czterech przyjaciółkach, mieszkających w Nowym Jorku, który zakończył się w 2004 roku, zostanie wznowiony. Zobaczymy w nim prawie pełną oryginalną obsadę - w tym Sarah Jessicę Parker, Cynthię Nixon oraz Kristin Davis. Zabraknie jednak Kim Cattrall, która wcieliła się w rolę niezapomnianej i z pewnością niezastąpionej Samanthy Jones.

Z tej okazji warto przypomnieć sobie poprzednie sezony, nakręcone na podstawie bestsellerowej powieści Candace Bushnell oraz dwa filmy, które powstały po zakończeniu serii. My za to zdradzamy najciekawsze fakty o serialu.

Czego nie wiesz o „Seksie w wielkim mieście” 

  • W ciągu 6 sezonów serii, Carrie Bradshaw grana przez Sarah Jessicę Parker, zadaje aż 92 pytania. Jej rozważań zabrakło zaledwie w 2 ostatnich odcinkach.
  • Spódniczka baletnicy, którą ta bohaterka nosi w czołówce, stała się kultowa, ale wbrew pozorom wcale nie pochodziła z kolekcji żadnego projektanta. Kosztowała zaledwie... 5 dolarów.
  • Kim Cattrall, która odgrywała Samanthę Jones, aż 2 razy odrzucała propozycję roli. W końcu dała się namówić, ale po latach nie ukrywała, że atmosfera na planie była bardzo napięta. Nie zobaczymy jej też w najnowszym sezonie.
  • Żaden z adresów przyjaciółek z serialu nie jest prawdziwy, a zewnętrzne ujęcia były kręcone w West Village przy 66 Perry Street. Prawdopodobnie to i dobrze, ponieważ w przeciwnym wypadku z pewnością nie udałoby się uniknąć nachodzenia niewinnych ludzi przez zagorzałych fanów serialu!
  • Mr Big nie jest absolutnie przypadkową postacią. Jego charakter oraz wygląd był inspirowany... Byłym partnerem autorki bestselleru, na podstawie którego nakręcono kultowy serial - Candace Bushnell.
  • Rozterki sercowe bohaterek również nie są oderwane od rzeczywistości, ponieważ większość z nich to osobiste przeżycia ekipy filmowej. Niestety, zerwanie za pomocą karteczki samoprzylepnej też...
  • Carrie i Big nigdy nie mieli skończyć razem, jednak twórcy serialu w ostatniej chwili postanowili stworzyć dla nich happy end. Początkowo serial miał pokazać, że szczęście kobiety nie jest uzależnione od małżeństwa.

To też może cię zainteresować:
Najbardziej wyczekiwane premiery 2021 roku. Wśród nich nowy James Bond
Te piosenki z filmów o Jamesie Bondzie przeszły do historii. Znasz je wszystkie?
„The Crown” zdobyło fanów na całym świecie. Poznaj fakty na temat serialu, o których nie wiedzą nawet najwięksi miłośnicy