Polskie filmy 2018 - co warto obejrzeć?

Przed nami kolejna odsłona „Pitbulla”, kilka komedii romantycznych i filmów sensacyjnych!
Edyta Liebert / 04.12.2017 12:35

Nadchodzący rok będzie - podobnie jak poprzedni - serwować sporo polskiego kina. Specjalnie dla was przejrzałyśmy listę premier i zapowiedzi polskich filmów 2018 roku - póki co znane są daty tych z początku roku. Co już możemy dla was opisać?

6 filmów 2018 roku, o których rozpisują się internauci, a ty możesz nie mieć pojęcia o ich istnieniu

Polskie filmy 2018 - co warto zobaczyć?

Przed nami kolejna odsłona „Pitbulla”, kilka komedii romantycznych i filmów sensacyjnych. Nie zabraknie wzruszeń, romantyzmu i ckliwości, podrasowanego nutką polskiego dowcipu. Fani „Pitbulla” z pewnością wyczekują filmowego popisu Władysława Pasikowskiego. Ta premiera może przykryć medialny sukces „Botoksu” z uwagi na udział w filmie Dody! Podobnie „Kobiety mafii” Patryka Vegi - już teraz mówi się, że ta produkcja pokaże wielowymiarową kobiecość i jest przykładem mocnego kina.

Ale polskie filmy 2018 to też mniej znane nazwiska i bardziej alternatywne produkcje. My nie możemy się doczekać „Wieża. Jasny dzień” w reżyserii Jagody Szelc. Dlaczego? Uzasadnienie znajdziecie w galerii. Polskie kino wychodzi naprzeciw oczekiwaniom i stara się wejść o stopień wyżej w kwestii realizacji, scenariuszy i pomysłów. Coraz więcej młodych, ambitnych reżyserów jest docenianych zagranicą. Przegląd nowych polskich filmów niszowych jest w przygotowaniu, a tymczasem zobaczcie, co serwują nam multipleksy na początku 2018 roku. Na co najchętniej pójdziecie do kina?

My już wybrałyśmy. Kultowe filmy, bez których redaktorki Polki.pl nie wyobrażają sobie Bożego Narodzenia

Redakcja poleca

REKLAMA