Miejsca na świecie gdzie mieszka się najlepiej - zestawienie 10 państw

Najlepsze miejca do życia fot. Fotolia.pl
Jakie państwa oferują największe możliwości?
Karolina Kalinowska / 09.03.2016 10:51
Najlepsze miejca do życia fot. Fotolia.pl

Dawno minęły już czasy, kiedy ludzie spędzali większość swojego życia w jednym miejscu. Współcześnie większość z nas szuka nowego środowiska i lepszych możliwości pracy. Rzućmy okiem na miejsca, które uważane są za wymarzone miejsca do życia z punktu widzenia ekonomii, rynku pracy i komfortu życia. Oto 10 z nich!

10. Hong Kong

Hong Kong  jest ceniony za ogromne możliwości rozwoju zawodowego - wiele ciekawych ofert pracy oraz wysokie wynagrodzenia. Dodatkowym plusem jest również rozbudowany system ochrony zdrowotnej i ścieżki edukacyjnej.

9. Australia

Doskonała pogoda, mała gęstość zaludnienia, przepiękna przyroda oraz wysoka jakość życia to główne zalety mieszkania w Australii. Minusem jest jedynie duża odległość pomiędzy ośrodkami zamieszkania i utrudniony transport.

8. Filipiny

Filipińczycy są z natury optymistami i mają prorodzinną kulturę. Niskie koszty utrzymania w tym państwie to kolejna rzecz, która przyciąga obcokrajowców na Filipiny. Kraj ten ma silną gospodarkę i przyzwoity system edukacji. 

7. Hiszpania

Świetna pogoda przez cały rok, rosnące zapotrzebowanie na wykwalifikowanych specjalistów i przyjaźni ludzie. Hiszpania to wręcz wymarzone miejsce do życia!

6. Singapur

Singapur jest szczególnie ceniony dzięki dobrej jakości edukacji. Warto także wspomnieć o hojnych pakietach wynagrodzeń, niskich stawkach podatkowych i dobrych możliwości rozwoju zawodowego. Co więcej, transport publiczny w kraju jest tani i bardzo solidny.

5. Stany Zjednoczone

Stany Zjednoczone co roku witają dużą liczbę obcokrajowców. Głównie Nowy York oferuje wiele możliwości zatrudnienia. Dzięki zróżnicowanej kulturze i umiejętnościach ludzi miasto stało się popularnym ośrodkiem, który przyciąga nowych emigrantów marzących o "amerykańskim śnie".

4. Szwajcaria

Górzysta i malownicza Szwajcaria dyskwalifikuje inne państwa pod względem "jakości życia". Emigranci są zainteresowani głównie pracą w sektorze bankowym. Wysoki standard życia jest zauważalny szczególnie w Zurychu. Choć ceny w Szwajcarii są bardzo wysokie, państwo oferuje jego mieszkańcom wiele korzyści m.in. doskonałe pakiety opieki zdrowotnej oraz wysokie płace.

3. Meksyk

Kraj ten plasuje się wysoko pod względem "osobistego szczęścia" i "możliwości spędzania wolnego czasu." To sprawia, że cudzoziemcy czują się w tym państwie jak w domu. Zadziwiająco wielu ludzi przenosi się do Meksyku dla miłości. Istotną wadą Meksyku jest jednak brak bezpieczeństwa.

2. Luksemburg

Cudzoziemcy stanowią około 40% mieszkańców Luksemburga, co daje temu państwu międzynarodowy charakter. Ponadto ten kraj posiada znakomitą infrastrukturę i doskonałą opiekę zdrowotną.

1.Ekwador

Ekwador znalazł się na pierwszym miejscu w rankingu, ponieważ zdecydowana większość emigrantów uważa ten kraj za bardzo przyjazny. Bardzo szybko możne poczuć się tam jak w domu! Minusem jest jedynie bariera językowa, najłatwiej jest osobom, które znają hiszpański!

Więcej podróżniczych inspiracji:

Tagi: podróż

Redakcja poleca

REKLAMA