Sztuka malowania

Kolorowe szminki są sexy i przyciągają uwagę. Dobierz odcień do karnacji i staranniej niż zwykle wykonaj makijaż.
/ 08.09.2006 11:03
sztuka1.jpgUsta w nasyconych barwach są hitem! Christina Aguilera, Salma Hayek czy Charlize Theron uczyniły z nich swój znak rozpoznawczy. Do tej pory uważałaś, że czerwona czy różowa szminka jest dla Ciebie zbyt jaskrawa? A może nie trafiłaś na właściwy odcień?

Czerwone usta to niezwykle twarzowy makijaż dla każdej kobiety, pod warunkiem że odcień dobierzemy do swojego typu urody (o pomoc można poprosić wizażystkę robiącą pokazy makijażu w perfumerii). Dlaczego Ty miałabyś nie spróbować?! Jeżeli obawiasz się ciemniejszych kolorów, zacznij od błyszczyku, który jest bardziej transparentny i nawet jeśli nie naniesiesz go idealnie równo, będzie wyglądał dobrze. Możesz go też nałożyć na matową pomadkę, bo teraz usta obowiązkowo muszą lśnić! Technika nakładania kolorowej szminki jest bardzo ważna – w domu najlepiej wcierać ją w usta pędzelkiem, aby makijaż był idealnie równy i trwały. Można też sięgnąć po konturówkę, ale nie jest to konieczne. Wizażystka Heleny Rubinstein, Gonia Wielocha, nigdy jej nie używa – wykonuje po prostu delikatnie kontur zaostrzonym brzegiem szminki lub pędzelkiem.

1. Nawilżająca szminka Hydrabase Chanel, 107 zł.
2. Transparentny błyszczyk Effect 3D Bourjois, 34 zł.
3. Nabłyszczająca pomadka Rouge Pure Shine YSL, 99 zł.
4. Superlśniąca szminka w kremie Reflections Avon, 21,90 zł.
5. Satynowa pomadka Lip Colour Tint Clarins, 82 zł.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/25.12.2006 13:45
we wstępie napisali że trzeba dobrać odpowiedni kolor czerwieni do karnacji, żeby uzyskać najlepszy efekt a póżniej nie napisali jak to zrobić :/ o tym że szminka może mieć fajny kolor wszystkie wiemy...
/12.09.2006 00:18
Witam ! Artykuł nie jest za ciekawy i niewiele wnosi wiedzy lub porad odnośnie sztuki malowania.Zawiodłam się na nim...