Dziewczyna z wykonturowaną buzią fot. FREE

Nontouring - metoda konturowania twarzy

Coś między klasycznym konturowaniem a strobingiem.
Małgorzata Machnicka / 15.05.2017 10:58
Dziewczyna z wykonturowaną buzią fot. FREE
Od razu uprzedzamy. Nie my wymyśliłyśmy ten trend. Naszym obowiązkiem jest jednak informowanie Was o wszystkich urodowych nowinkach, chociaż w tym przypadku bardziej chodzi o... nazewnictwo. Nontouring, bo o nim tu mowa, to kolejna technika malowania kości policzkowych i łuków brwiowych. Czym różni się od ukochanego dotychczas strobingu?

Sprawdź najmodniejsze kolory lakierów na lato 2017

Nontouring to w skrócie inna wersja rozświetlania twarzy. O ile strobing jest bardzo przesadzony i zdecydowanie nie nadaje się na co dzień, o tyle nontouring jest delikatniejszy i wręcz stworzony jako codzienny look.
 
Polega na nałożeniu na oczyszczoną twarz bazy, najlepiej rozświetlającej. Potem w ruch idzie krem BB lub CC - zapomnijcie o podkładach, nawet tych o lekkich konsystencjach. Następnie nakładamy korektor, najlepiej rozświetlający pod oczy, czubek nosa i brodę. Dążymy do tego, aby wyrównać koloryt cery, zmniejszyć widoczność niedoskonałości, ale skóra ma być świeża i bardzo naturalna. Na koniec nakładamy odrobinę różu i ukochany rozświetlacz - pod łuk brwiowy i kości policzkowe.

Sprawdź najpiękniejsze rozświetlacze z najnowszych kolekcji!

Szczerze? Naszym zdaniem makijaż, który popularny był 2-3 lata temu po prostu dostał swoją nazwę. A może to dorabianie ideologii - przecież w trendach ciągle musi się dziać coś nowego. Nie wiem jak wy, ale ja maluję się tak od dobrych kilku lat...
 

Todays glow on Kelsey ✨✨ 👁Eyes : @marcbeauty fine liner in Blaquer, mascara in Velvet Noir @lauramercier Caviar stick in Amethyst, topped with @makeupforeverofficial star lit Liquid Brows by @benefitcosmetics using Browtones 💋Complexion: @yslbeauty Touche Eclat foundation mixed with @armanibeauty fluid sheer in shim beige, @smashboxcosmetics Cream stick blush 💄 by @anastasiabeverlyhills lipgloss in Kristen ✨✨ set with @coverfx illuminating seting apray but finished with @sephoracollection Perfection Mist Nude Glow ( I'm Obssessed with it) for the extra sheen ❤❤️ 📸 by @dirtybarbwire #thelightfantastic #sephora #highlight #glowglowglow #dewyskin #nontouring #shimmer #dewymakeup #makeup #makeupartist #sephoraseniorartist #sephoratysonscorner

Post udostępniony przez Mitch (@paintingfacesbymitch)