Lekki podkład fot. Adobe Stock

Lekki podkład - 5 najlepszych produktów idealnych na wiosnę i lato

Lekki podkład idealnie sprawdzi się przy suchej, wrażliwej i dojrzałej cerze, której nie jest potrzebne mocne krycie, a jedynie rozświetlenie i nawilżenie skóry.
Małgorzata Machnicka / 15.02.2021 06:00
Lekki podkład fot. Adobe Stock

Lekki podkład to taki, który idealnie stapia się ze skórą i jest niemal niewidoczny. Zapewnia krycie od tego bardzo delikatnego po średnie. Lubi się z cerą suchą, wrażliwą i dojrzałą - nie wchodzi w załamania i zmarszczki, a dodatkowo nawilża i rozświetla skórę. 

Jak nakładać lekki podkład?

Lekkie podkłady najlepiej nakładać po prostu palcami - przed aplikacją ogrzej dłonie, ciepło sprawi, że lepiej stopi się ze skórą albo zwilżoną gąbką do makijażu.

Lekki podkład staraj się traktować tak, jak krem BB - nie wcieraj go w skórę tylko delikatnie wklepuj ruchem stemplującym. Nakładaj jedną, maksymalnie dwie warstwy podkładu - jeśli niektóre partie twarzy wymagają mocniejszego krycia, zastosuj korektor kryjący (skóra lepiej to zniesie niż kolejną warstwę fluidu). 

5 najlepszych lekkich podkładów do twarzy

Wybrałyśmy 5 naszych ulubionych lekkich podkładów, które idealnie sprawdzą się wiosną i latem. Ceny wahają się od 39,99 zł do 159 zł.

Podkład Healthy Mix Bourjois, cena 62,99 zł

Podkład dostępny jest w 16 kolorach. W swoim składzie zawiera witaminy C, E i B5, które odżywiają skórę, wyciąg z moreli, który rozświetla, wyciąg z melona, który długotrwale nawilża. 

lekki podkład Bourjois

BOURJOIS HEALTHY MIX PODKŁAD WITAMINOWY
EZEBRA
39.9 zł 23.45 zł

Podkład Affinitone Maybelline, cena 39,99 zł

Podkład ma lekką, płynną konsystencję, która doskonale stapia się ze skórą. Zawiera witaminę E, która nawilża skórę i mikroperełki, które zapewniają idealne wykończenie makijażu. Dostępny jest w 6 kolorach.

lekki podkład Maybelline

MAYBELLINE PODKŁAD TUBKA AFFINITONE
EZEBRA
19.9 zł

Podkład True Match L'Oreal, cena 65,99 zł

Podkład jest niezwykle lekki, a jednocześnie zapewnia idealne krycie wszelkich niedoskonałości - przebarwień, zaczerwienień oraz krostek (poziom krycia można budować aż do średniego). Dostępny jest w 20 odcieniach.

lekki podkład loreal

L'OREAL TRUE MATCH PODKŁAD
EZEBRA
38.09 zł 23.99 zł

Podkład Hello Happy Benefit Cosmetics, cena 159 zł

Podkład kupisz w 8 kolorach. Idealnie wyrównuje koloryt skóry i maskuje niedoskonałości dzięki drobinkom optycznie rozpraszającym światło. Zawiera filtr SPF 15.

lekki podkład Benefit

BENEFIT HELLO HAPPY PODKŁAD
CENEO
77.99 zł

Podkład Lingerie de Peau Aqua Nude Guerlain, cena 135 zł

Podkład intensywnie nawilża, jest lekki i trwały. Doskonale stapia się ze skórą i zapewnia półtransparentne wykończenie. Dostępny jest w 4 kolorach.

lekki podkład Guerlain

GUERLAIN LINGERIE DE PEAU AQUA NUDE PODKŁAD NAWILŻAJĄCY
NATURA
189.99 zł 184.8 zł

Więcej o kosmetykach:
Przegląd kremów mineralnych z filtrem
Dobre i tanie podkłady - przegląd

Tagi: podkład