POLECAMY

6 sposobów na perfekcyjną opaleniznę

Chcesz nadać skórze złocistobrązowy odcień? Wykorzystaj kosmetyki brązujące. Zastosuj te rady, a cała operacja zakończy się sukcesem
6 sposobów na perfekcyjną opaleniznę fot. Panthermedia

1. Brak wprawy

Nie masz wprawy w stosowaniu samoopalacza? Możesz sięgnąć po balsamy stopniowo opalające – podczas ich stosowania ryzyko wpadki jest ograniczone do minimum. Zaletą tego typu kosmetyków jest także to, że możesz sama regulować intensywność opalenizny.

2. Dobierz odcień samoopalacza.

Jeśli masz bardzo jasną cerę lub miałaś długą przerwę w opalaniu, wybierz kosmetyki przeznaczone do jasnej karnacji. Gdy odcień twojej skóry nabierze bardziej słonecznego kolorytu, możesz przestawić się na te przeznaczone do ciemnej karnacji. W ich składzie jest trochę więcej czerwonego barwnika, dzięki któremu skóra zyskuje bardziej czekoladowy odcień.

3. Opalaj twarz i ciało.

Jeśli używasz samoopalacza na ciało, nie zapomnij o posmarowaniu nim twarzy (i odwrotnie). Najgorsze, co można zrobić, to zapomnieć o jakiejś partii twarzy czy ciała. Nienaturalny wygląd jest wtedy gwarantowany.

4. Dopasuj odcienie.

Do twarzy i do ciała stosuj samoopalacze tej samej marki i przeznaczone do takiego samego rodzaju karnacji. W przeciwnym razie możesz uzyskać inny odcień opalenizny na różnych partiach ciała. Wygodnym rozwiązaniem jest wybranie kosmetyku uniwersalnego, który można aplikować na twarz i ciało.

5. Na gładką skórę.

Usuń włoski nie tylko z nóg, ale także z rąk (zwłaszcza jeśli są gęste). Mogą one bowiem powodować nierównomierne rozprowadzanie się kosmetyku, co w konsekwencji prowadzi do tworzenia się smug i plam. W dodatku jasne włoski mogą chwycić kolor i stać się bardziej widoczne.

6. Uważaj na newralgiczne miejsca: łokcie, kolana, kostki.

Aby uniknąć powstania w tych miejscach nienaturalnie ciemnych plam, wcześniej grubo posmaruj je balsamem nawilżającym, a samoopalacza używaj oszczędnie.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/5 lat temu
Ja przetestowałam wiele samoopalaczy i polecam ten z firmy Soraya! Krem ma fajny zapach i super konsystencje, która umożliwia równomierne nałożenie samoopalacza na skore - dzięki temu unikamy plam , smug itd :) Efekt jest niesamowity - brązowa i przede wszystkim naturalna opalenizna, która utrzymuje sie naprawdę długo ! Według mnie najlepszy samoopalacz na rynku!
/5 lat temu
I was drawn by the hnotsey of what you write