POLECAMY

5 rzeczy, które najbardziej szkodzi włosom

Jeśli robisz jedną z tych rzeczy, to namawiamy do zmiany nawyków! Oto 5 rzeczy, które najbardziej szkodzą Twoim kosmykom
5 rzeczy, które najbardziej szkodzi włosom fot. FREE

Dziwi Cię to, że Twoje włosy są matowe i mają rozdwojone końce, chociaż starasz się o nie dbać? No cóż, może po prostu robisz to w niewłaściwy sposób? Nawet najlepszy kosmetyk nie pomoże, jeśli nie jesteś zbyt delikatna w stosunku do swoich kosmyków. Oto rzeczy, które najbardziej szkodzą włosom:

1. Myjesz włosy zbyt często, źle dobranym kosmetykiem

To prawda, że włosy należy myć tak często, jak tego wymagają, ale jeśli robisz to codziennie, to sięgaj po łagodne szampony. Kosmetyki o mocno skoncentrowanych formułach, mogą działać drażniące składniki i wysuszać skórę głowy.

2. Na siłę rozczesujesz mokre kosmyki

Mokre włosy są bardziej narażone na wszelkiego rodzaju mechaniczne urazy. Dlatego, jeśli rozczesujesz je, jeszcze gdy są mokre, rób to bardzo delikatnie i ostrożnie. Zrezygnuj też ze zwykłej szczotki, na rzecz grzebienia z szeroko rozstawionymi zębami.

3. Mocno wycierasz włosy ręcznikiem

Tutaj również może dochodzić do nieodwracalnych uszkodzeń w strukturze włosa, jeśli robisz to zbyt mocno. Staraj się raczej wyciskać wodę z kosmyków, zamiast je trzeć. Po prostu przyłóż zwykły lub papierowy ręcznik do pojedynczych pasm i delikatnie przyciśnij, usuwając w ten sposób nadmiar wody

4. Maltretujesz włosy suszarką

Gdy skierujesz na kosmyki gorący strumień powietrza z suszarki, bez użycia kosmetyku termoochronnego, możesz im zrobić prawdziwą krzywdę. Jeśli możesz, to daj włosom odpocząć chwilę od suszenia. Od czasu do czasu umyj je wieczorem, a nie rano, i wyciśnij nadmiar wody papierowym ręcznikiem. A jeśli wolisz myć kosmyki o poranku, to zawsze użyj produktu, który je ochroni!

5. Używasz gumek z metalowymi dodatkami

Niestety bardzo dużo popularnych gumek ma blaszki, które tną włosy jak nóż, gdy za bardzo ściśniesz nimi kosmyki. W efekcie włosy możesz mieć miejsca wyrwane. Zwróć zatem uwagę na to, jakich akcesoriów do włosów używasz.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/5 lat temu
mnie wypadaja wlosy bo jestem 3 miesiace po porodzie i az przerazenie mnie ogarnia gdy mam uczesac glowe. pisza zeby nie czesac wlosow na mokro ale ja musze bo mam krecone i na such jest to klopotliwe. musza byc mokre i o odzywka dajaca poslizg. takze diety aby schudnac po ciazy oslabiaja wlosy i wychodza tak jakbym miala jakas powazna chorobe.