Sportowy zegarek

Zegarki z kolekcji Spirit of San Diego nawiązują swoim projektem do współczesnego charakteru leżącego nad oceanem miasta, jednego z ośmiu największych w USA.
/ 05.09.2007 18:04
Zegarki z kolekcji Spirit of San Diego nawiązują swoim projektem do współczesnego charakteru leżącego nad oceanem miasta, jednego z ośmiu największych w USA.

Inspiracją dla projektantów zegarka był sąsiadujący z miastem Ocean Spokojny i pierwsza wyprawa przy pomocy batyskafu na dno Rowu Mariańskiego. Krągłe linie zegarka i wyróżniające go elementy nawiązują swoim wyglądem do kulistego kształtu batyskafu, który musiał wytrzymać ciśnienie 108,6 MPa w najgłębszym punkcie na ziemi.

Obłe kształty modelów z kolekcji Spirit of San Diego przypominają linię batyskafów

Podobieństwo do batyskafu jest szczególnie widoczne w profilu zegarka i na bransolecie. Okrągłe powiększające szkiełko datownika, przypomina okrągły iluminator batyskafu. Grube szkło i solidny pierścień tarczy zabezpieczają wnętrze zegarka przed wodą przy ciśnieniu do 10 atmosfer. Perforowane wskazówki na tarczy nawiązują natomiast do metalowych wskaźników podwodnej łodzi i są dobrze widoczne pod wodą dzięki pokryciu warstwą luminescencyjną.

Inspiracją dla tegorocznych kolekcji zegarków Pulsar są unikatowe współczesne miasta. Męskie modele inspirowane są miejskim charakterem Bilbao i San Diego, damskie Budapesztu i Tokio.

Specyfikacja:
Spirit of San Diego PF3617X1 (ciemna tarcza), PF3609X1 (jasna tarcza)

Calibre :YM62
Alarm: jeden, 12 godzinny
Chronograf: z dokładnością do 1/5 sekundy i czasem pomiaru do 60 minut
Datownik
Koperta i bransoleta: ze stali szlachetnej, koperta o powłoce tytanowo-węglowej
Szkło: mineralne
Wodoodporność: 10 atmosfer
Cena: ok. 900 PLN

Redakcja poleca

REKLAMA