Modne buty jesień 2015 - Trendy sezonu - Moda jesień-zima 2015/2016

modne buty jesień 2015 fot. FREE Imax/Tree
Sprawdź je już teraz!
Joanna Mroczkowska / 30.08.2018 13:24
modne buty jesień 2015 fot. FREE Imax/Tree

Przed wami 6 najmocniejszych trendów w obuwiu na jesień i zimę. Oczywiście żadnych diametralnych zmian nie zarejestrowałyśmy, jednak po obserwacji wybiegów mody można było w łatwy sposób wyłonić zwycięzców. Zatem zaczynamy!

Modne buty na jesień i zimę

Wielkim hitem będą wszelkiego rodzaju zdobienia. Ekscentryczny obcas pojawiał się na pokazach już wcześniej jednak w nadchodzących sezonach to niemal must-have. Wygięty, wysadzany kamieniami czy tak jak na pokazie u Diora - sama konstrukcja. Wszystkie udziwnienia są jak najbardziej na miejscu. Oprócz obcasa modne będą buty "na bogato". Dżety, kamienie, hafty, odblaski i wszelkiego rodzaju inkrustacje na butach na pewno odmienią nie jedną stylizację.


modne buty jesień 2015
|Ozdobny obcas na pokazie Dior i inkrustacje na wybiegu House of Holland|

3. mocnym trendem sezonu są niezaprzeczalnie - frędzle. Mogą występować w jakiejkolwiek formie. Od maksymalnej jak na pokazie Etro po delikatne wstawki jak np. przy mokasynach.

Kolejnym hitem jesieni i zimy będą wszelkiego rodzaju wiązania. Sznurowadła i charakterystyczne sznurowania występują w wielu formach. Od klasycznych po kilkudziesięciocentymetrowe jak w przypadku kozaków za kolano. Sznurki górą!modne buty jesień 2015
|Od lewej: Etro, Nicholas K, Rochasl

A na koniec futro. Jak się można było spodziewać futrzaki powracają w zimnych sezonach. I tak jak w przypadku wszystkich tych trendów pojawiają się one w maksymalnych formach i tych najbardziej ekstrawaganckich. Futrzane szpilki, kalosze i kozaki. Im więcej i bardziej odważnie tym lepiej!

Więcej mody na jesień i zimę:

7 rzeczy, które będą hitem sezonu
Zapowiedź jesiennej kolekcji F&F
3 mikrotrendy na jesień i zimę

Redakcja poleca

REKLAMA