Oto najdroższy dom w Polsce. Jeśli chcesz w nim zamieszkać, przygotuj 105 milionów złotych

Wnętrze luksusowej willi fot. Adobe Stock
Niezwykła willa długo nie mogła znaleźć nabywcy. Czyżby przez wygórowaną cenę?
/ 21.04.2021 09:09
Wnętrze luksusowej willi fot. Adobe Stock

Kupno mieszkania lub domu to niemały wydatek. Większość z nas musi oszczędzać na to przez wiele lat lub decydować się na wzięcie kredytu hipotecznego. Inaczej nie moglibyśmy sobie pozwolić na własne cztery kąty. 

I chociaż wydaje się, że zwykłe M4 kosztuje majątek, to po usłyszeniu ceny najdroższego domu w Polsce może opaść szczęka i trudno będzie ją podnieść. Gotowi? 

Ile kosztuje najdroższy dom w Polsce?

Najdroższy dom w Polsce, a w zasadzie willa, znajduje się w podwarszawskim Piasecznie. Ma ponad 3 tys. metrów kwadratowych powierzchni i znajduje się na 4ha działki z pięknym ogrodem. Jej wartość wynosi aż 105 milionów złotych. Cena za metr kwadratowy to ok. 35 tys. złotych

Bez obaw, jeśli nie masz takiej kwoty akurat w kieszeni, zawsze możemy skusić się na kredyt hipoteczny, który pozwoli nabyć piękną posiadłość w Piasecznie. Musisz się jednak liczyć z tym, że rata wyniesie ok. 650 tysięcy złotych miesięcznie

Przez wiele lat sprzedażą willi zajmowała się firma Emmerson, jednak od kilku lat willi nie ma już na stronie internetowej z ich ofertami. Być może znalazł się chętny na monumentalny dom z kolumnami w stylu antycznym i czterema wieżyczkami podobnymi do tych, które zdobią twierdzę Tower w Londynie.  

Wnętrza oczywiście również opływają bogactwem. Willa umeblowana jest w stylu barokowym. Nie brakuje tam złota, bogato rzeźbionych mebli, kryształowych żyrandoli i dzieł sztuki na ścianach. 

W sieci nie ma dokładniejszych informacji i wielu zdjęć wnętrz domu. Jego poprzedni właściciele bardzo cenili sobie prywatność i tylko garstka osób mogła zajrzeć do wnętrza posiadłości. 

Czytaj także:
Osiedle tylko dla dorosłych powstaje na Śląsku? „Inwestor nie przewiduje obecności dzieci”
Nikt nie chciał kupić tego domu, choć cena była naprawdę okazyjna. Wszystko przez okrutną zbrodnię
Tą olbrzymią posiadłość kupisz za 3300 złotych. Co sprawiło, że luksusowa willa jest tak tania?

Redakcja poleca

REKLAMA