Jak założyć Tik Toka - instrukcja krok po kroku

Jak założyć tik toka fot. Adobe Stock
Nie martw się, jeśli nie wiesz, jak założyć Tik Toka. Pokazujemy na screenach krok po kroku, jak przebiega rejestracja konta na Tik Toku oraz korzystanie z aplikacji.
Edyta Liebert / 13.05.2020 11:59
Jak założyć tik toka fot. Adobe Stock

Tik Toka należy pobrać na smartfona i otworzyć aplikację tak, jak wszystkie inne. To, jak zakłada się Tik Toka, przebiega tak samo dla wszystkich modeli telefonów. 

Jak założyć Tik Toka na telefonie

Krok 1: Tik Toka znajdziesz w Google Play lub App Store. Jego szata graficzna z pewnością jest ci już znana, a jeśli nie, to znajdziesz aplikację bez problemu na podstawie dużej popularności i nie mniejszej liczby opinii. Należy pobrać ją i otworzyć, a następnie postępować zgodnie z naszymi wytycznymi. 

Krok 2: Tik Tok został stworzony dla rozrywki, dlatego po otwarciu aplikacja zapyta cię o twoje zainteresowania oraz co chętnie będziesz oglądać i obserwować na Tik Toku - może chcesz podejrzeć zabawne scenki sytuacyjne, przeróbki scen filmowych, dziecięce występy lub po prostu zwykłą codzienność innych ludzi? Możesz pominąć ten etap zakładania Tik Toka - kliknij w prawym górnym rogu Pomiń

Jak założyć Tik Toka - Screen - krok nr 2

Krok 3: Po wybraniu opcji lub ich pominięciu, aplikacja wyświetli przykładowe filmiki, ale aby założyć konto na Tik Toku, musisz wejść w prawym dolnym rogu na swój profil (ikona ludzika). Zapyta także, czy wysłać ci powiadomienia (nie musisz się zgadzać). Pojawi się okno Zarejestruj się.

Jak założyć tik toka krok 3

Krok 5: W jaki sposób chcesz się zarejestrować? Tik Tok umożliwia synchronizację kont lub - jeśli wolisz tego nie robić - założenie konta w oparciu o maila, konto Google, Twittera czy nr telefonu. Najczęściej wybieraną opcją jest zarejestrowanie się poprzez platformę Facebook i powiązanie konta na Tik Toku z kontem na Facebooku.

Jak zarejestrować się na tik toku - screen

Krok 6: Tik Tok powiadomi cię, że konta zostały zsynchronizowane, a aplikacja otrzyma dostęp do twojego imienia, nazwiska, zdjęcia i adresu e-mail. Możesz zmienić te ustawienia lub po prostu kliknąć Kontynuuj jako X (tu twoje imię). 

 

Jak założyć tik toka - synchronizacja z FacebookiemKrok 7: Wszystko jasne? Tik Tok od razu wciągnie cię w wir popularnych wideo, więc miej się na baczności. Okazuje się, że zadanie jak założyć Tik Toka jest prostsze niż myślałaś, prawda?

Ostatni krok jak założyć tik toka - screen

Jak korzystać z Tik Toka

Niezaprzeczalnie Tik Tok to jedna z wiodących aplikacji, która wypełnia czas na przeglądaniu tzw. feedu. Na Tik Toku znani i mniej znani publikują treści, dzięki czemu aplikacja wypiera Snapchata czy Instagrama i jego Insta Stories. Jeśli jednak zacznie denerwować cię Tik Tok i jego specyfika, zobacz jak usunąć Tik Toka ze swojego telefonu. 

Inne przydatne instrukcje: Jak usunąć konto na InstagramieJak usunąć konto na Facebooku?Jak usunąć film z YouTube'a

Redakcja poleca

REKLAMA