Kobietę bolał ząb, nie może chodzić fot. Adobe Stock

Ból zęba okazał się objawem groźnej choroby. Kobieta odczuwała go przez kilka dni, dziś nie może chodzić

Z pozoru niegroźny ból zęba może być jednak objawem poważnej choroby, o czym przekonała się pewna 35-latka.
/ 30.07.2020 09:15
Kobietę bolał ząb, nie może chodzić fot. Adobe Stock

Ból zęba jest  przez wiele osób bagatelizowany. Zanim wybiorą się do dentysty, tygodniami „leczą go” tabletkami przeciwbólowymi. W ten sposób niestety łatwo przeoczyć przyczynę bólu zęba, a może być nią groźna choroba.

Kobieta zlekceważyła ból zęba

35-letnia mama czwórki dzieci trafiła do szpitala, gdy jej stan zdrowia szybko się pogorszył. Okazało się, że przyczyną złego stanu zdrowia jest niedoleczony ropień zęba.

Kobieta zgłosiła się do lekarza z bólem górnej ósemki, który się nasilał. Dentysta zaproponował usunięcie zęba, jednak z uwagi na to, że kobieta była wówczas w ciąży, dostała antybiotyk. Po zakończeniu kuracji antybiotykowej uznała, że problem został zażegnany. Tak się jednak nie stało.

W szpitalu Rebecca dowiedziała się od lekarzy, że w jej mózgu, sercu i w wątrobie pojawiły się ropnie. Późniejsze badania wykazały, że tak groźne spustoszenie w jej organizmie wywołała ta sama bakteria, która znajdowała się w zębie.

Kobieta została przyjęta na oddział szpitalny w marcu, zanim mogła spotkać się ze swoimi dziećmi, upłynęły długie miesiące, głównie z powodu epidemii koronawirusa.

Podczas hospitalizacji tylko dwukrotnie odwiedziła ją matka, kiedy okazało się, że jej stan zagrażał życiu. Dopiero przed tygodniem została wypisana do domu. 

To zmieniło moje spojrzenie na życie. Nie możesz brać rzeczy za pewnik. Coś tak prostego może kosztować cię życie.
- stwierdziła Rebecca Dalton.

Kobietę czeka jeszcze domowa rehabilitacja. Ma jednak nadzieję, że już w październiku będzie mogła wrócić do pełnej sprawności. Rebecca nie może już doczekać się powrotu do pracy.

To też może cię zainteresować:Tajemnicze paczki z nasionami z Chin dotarły do Polski. Eksperci apelują, by ich nie wysiewaćNastolatka zaszła w ciążę, mimo że nie uprawiała seksu. Mówi o „niepokalanym poczęciu”Kolor twoich oczu może zdradzać, co dzieje się z twoim zdrowiem

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)