Reżim sanitarny w sylwestra fot. Adobe Stock

Znalazł nietypowy sposób na obejście obostrzeń rządu. Wie, jak legalnie przemieszczać się w sylwestra

Przedsiębiorca z Lublina nie dość, że wpadł na pomysł oszukania funkcjonariuszy, to jeszcze na tym zarobi.
/ 22.12.2020 10:02
Reżim sanitarny w sylwestra fot. Adobe Stock

W ubiegłym tygodniu minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że od 28 grudnia wprowadzona zostanie kwarantanna narodowa. Zamknięte zostają galerie handlowe, obiekty sportowe i wiele innych. Co ważne, obostrzenia nie omijają również sylwestra. 31 grudnia w całym kraju obowiązuje godzina policyjna od 19:00 do 6:00 rano 1 stycznia. 

Pomysł na obejście obostrzeń rządowych w sylwestra

Wiele osób nie wyobraża sobie spędzenia ostatniego wieczoru roku w domowym zaciszu i już planuje, jak skutecznie obejść rządowe zalecenia. Niektórzy mówią, że w razie kontroli będą tłumaczyć się, że idą wyrzucić śmieci lub szukać „zaginionego psa”. 

Na ciekawy pomysł wpadł również przedsiębiorca z Lublina, który na co dzień wynajmuje lawety do transportu samochodów. Na swoim profilu na Facebooku ogłosił, że na sylwestra oferuje... legalny przejazd lawetą

W razie kontroli kierowca lawety wykonuje czynności zawodowe, a pasażerowie korzystają z innego wyłączenia: zaspokajanie niezbędnych potrzeb związanych z bieżącymi sprawami życia codziennego. Jeśli ich samochód się zepsuł i czekali na holownik, to ich niezbędną i niepodważalną potrzebą związaną z życiem codziennym jest powrót do domu - napisał mężczyzna

Cena za taką ofertę to 250 zł za przejazd w granicach Lublina, zaś wyjazdy za miasto ustalane są indywidualnie. W komentarzach pod wpisem przedsiębiorcy nie brakuje pochwał dla jego kreatywności i zapewnień osób, które chętnie skorzystają z jego usług. 

Przypomnijmy jednak, że nieuzasadnione łamanie obostrzeń sanitarnych i tym samym narażenie innych na zakażenie koronawirusem, grozi mandat w wysokości 500 zł lub karą grzywny nałożoną przez sanepid o wysokości nawet 30 tys. zł.

To też może cię zainteresować:
Wiceszef Trybunału Stanu: godzina policyjna jest niezgodna z konstytucją
Narodowa kwarantanna od 28 grudnia. Zakaz przemieszczania się w sylwestra, zamknięte hotele, galerie handlowe
Kiedy powrót do szkoły? Premier Morawiecki podaje konkretne daty