Maseczki jednorazowe w Żabce za 1,62 zł. Od kiedy są dostępne i czy obowiązuje limit przy zakupie?

Meseczki w żabce za 1,60 zł fot. Adobe Stock
Sklep chce zadbać o bezpieczeństwo swoich klientów. Nie zamierza pobierać marży za sprzedaż maseczek ochronnych.
/ 15.04.2020 10:51
Meseczki w żabce za 1,60 zł fot. Adobe Stock

Od 16 kwietnia 2020 roku noszenie maseczek ochronnych będzie obowiązkowe. Taką informację przekazał podczas konferencji prasowej minister zdrowia Łukasz Szumowski. To kolejny krok rządu w walce z pandemią koronawirusa, która w dalszym ciągu rozprzestrzenia się na całym świecie. Wiele sklepów wychodzi naprzeciw nowym obostrzeniom i wprowadza maseczki do swojej oferty. Wśród nich jest franczyza Żabka. 

Żabka sprzedaje maseczki ochronne za 1,62 zł 

Na swojej stronie internetowej Żabka poinformowała swoich klientów, że w sklepach franczyzy od 15 kwietnia dostępne będą jednorazowe maseczki higieniczne. To jednak nie wszystko. Sieć oferuje najniższą cenę tego produktu ze wszystkich sklepów spożywczo-przemysłowych. 

Koszt jednej maseczki wynosi tylko 1,62 zł. Dlaczego zapłacimy tak mało? Franczyzobiorcy doszli do porozumienia i postanowili sprzedawać maseczki w cenie hurtowej, bez żadnego zysku dla swoich sklepów. 

W odpowiedzi na obowiązek noszenia maseczek ochronnych w Polsce, od 15 kwietnia br. wprowadzamy do sprzedaży około 8 mln jednorazowych maseczek ochronnych. Bezpieczeństwo naszych klientów oraz ich najbliższych jest dla nas najważniejsze – wraz z ponad 4,5 tys. franczyzobiorcami sieci, zrezygnowaliśmy z marży i dystrybuujemy maseczki bez zysku. Do 16 kwietnia maseczki pojawią się we wszystkich naszych sklepach, przewidujemy również kolejną transzę w przyszłym tygodniu - czytamy na stronie żabka.pl 

Maseczki można kupić w opakowaniach po 10 sztuk. Każdy klient jednorazowo może nabyć tylko jedno opakowanie produktu. 

Maseczki są zgodne z normą EN149. Stanowią wyrób niemedyczny przeznaczony do ochrony osobistej, jako wsparcie bezpieczeństwa - zapewnia kierownictwo Żabki

Gdzie kupić maseczki ochronne? 

Oprócz Żabki, maseczki ochronne można kupić również w Biedronce. Dyskont oferuje maseczki wielorazowe w cenie 14,99 zł za 3 sztuki. Sprzedaż ochronnego produktu ruszyła również w popularnych drogeriach. W Hebe do wyboru są trzy warianty maseczek w różnych cenach, tak samo w drogeriach sieci Natura. 

Zobacz więcej wiadomości o koronawirusie:
Od jutra zakrywanie twarzy będzie obowiązkowe. Za brak maseczki grozi BARDZO wysoka kara...
Od 19 kwietnia odmrażanie gospodarki. Co to dla nas oznacza i czy jest bezpieczne?
Dzieci też będą musiały nosić maseczki ochronne? Dla niektórych to może być niebezpieczne
Biedronka i Lidl utrzymują wydłużone godziny otwarcia. Dalej będą czynne całą dobę?

Redakcja poleca

REKLAMA