Właściciel domu oddał najemcy 3-miesięczny czynsz. 74-latek wszystkie pieniądze przeznacza na leczenie żony

Mężczyzna oszczędzający na leczenie żony fot. Adobe Stock, Zadvornov
Historia pana Zbigniewa chwyta za serce i pokazuje potęgę dobra i miłości.
/ 01.06.2021 11:45
Mężczyzna oszczędzający na leczenie żony fot. Adobe Stock, Zadvornov

Pan Zbigniew to doskonały przykład, że miłość nie zna granic i wynagradza wszelkie niedogodności. 74-latek mieszka w Shirebrook w Wielkiej Brytanii. Wyjechał do pracy w magazynie, żeby zarobić na leczenie chorej na raka żony. Od 5 lat przebywa za granicą i wszystkie pieniądze przekazuje rodzinie w Polsce. 

Historię pana Zbigniewa opisał lokalny serwis „Derbyshire Times”. Dzięki niemu dowiadujemy się, że mężczyzna oszczędzał na czym się da, by jak najwięcej zarobków przeznaczyć na leczenie ukochanej. Sobie zostawiał jedynie odliczoną sumę na czynsz i najważniejsze potrzeby. 

Historia pana Zbigniewa z Shirebrook

W pewnym momencie doszło do tego, że dom, w którym mieszka pan Zbigniew, zyskał nowego właściciela. Ten chciał zrobić remont kosztem lokatora. Ponieważ 74-latek niezbyt dobrze mówi po angielsku, właściciel domu rozmawiał z jego synem. Wtedy dowiedział się, jak trudną sytuację ma starszy mężczyzna. 

Tata żył bardzo skromnie, zawsze brał nadgodziny w pracy i jeździł do domu tylko raz lub dwa razy w roku. Wszystko, co zarobił, wysyłał do domu. Moi rodzice bardzo się kochają. Moja mama wciąż walczy i ma silną wolę - powiedział syn pana Zbigniewa 

Historia miłości 74-latka do swojej chorej żony tak poruszyła właściciela budynku, że ten zwrócił mu cały czynsz, który pan Zbigniew uiścił od momentu zmiany wynajmującego. 

Kiedy odkryłem, przez co przechodzi Zbigniew, postanowiłem mu pomóc. Zwrot czynszu był małym gestem, który, mam nadzieję, w jakiś sposób sprawi, że cieplej pomyśli o swoim pobycie w Wielkiej Brytanii - mówi właściciel domu 74-latka 

Dzięki temu pan Zbigniew odzyskał należności z ostatnich 3 miesięcy. Dla niego jest to niebagatelna suma, która znacznie pomoże i przyspieszy terapię jego ukochanej małżonki. Takie historie jak ta, zdecydowanie przywracają wiarę w dobrych ludzi. 

Czytaj także:
Matka mogła stracić 11 dzieci, bo mieszkali w dwupokojowym mieszkaniu. Deweloper podarował im nowoczesny dom
Niepełnosprawny Olek mieszkał w domu, którego stan przeraził Katarzynę Dowbor. Ekipa Nasz Nowy Dom” zrobiła tam rewolucję
Wzruszający remont w „Nasz Nowy Dom”. Katarzyna Dowbor odmieniła życie pani Ani i jej wnuczki Gabrysi

Redakcja poleca

REKLAMA