Miasto Tarent we Włoszech fot. nazarovsergey/adobe stock

We Włoszech możesz kupić mieszkanie za 1 euro! Gdzie tkwi haczyk?

We włoskim miasteczku Tarent, władze wystawiły na sprzedaż 50 mieszkań, każde z nich kosztuje 1 euro! To nie żart. By je kupić, trzeba spełnić tylko jeden warunek.
/ 10.06.2021 14:51
Miasto Tarent we Włoszech fot. nazarovsergey/adobe stock

W dobie pandemii i pracy zdalnej coraz więcej osób rozważa zmianę miejsca zamieszkania. Wystarczy dobre łącze internetowe, by móc pracować z praktycznie każdego miejsca, a jednocześnie spełniać swoje podróżnicze marzenia.

Mały domek na Mazurach wśród rzepakowych pól i jezior lub przytulne mieszkanie z widokiem na kojąco szumiące morze? Brzmi dobrze. Alternatywą jest również wyprowadzka za granicę. Do tej pory mogli sobie na to pozwolić tylko wybrani. Powtórzmy, dotychczas, ponieważ we Włoszech możesz kupić mieszkanie za bezcen.

We Włoszech kupisz mieszkanie za 1 euro

Na południu Włoch, dokładnie w Tarencie leżącym nad Morzem Jońskim, władze miasta wystawiły na sprzedaż 50 mieszkań. Każde lokum kosztuje zaledwie 1 euro. Gdzie tkwi haczyk? By stać się właścicielem tamtejszego gniazdka, trzeba spełnić tylko jeden warunek. Włoskie władza zastrzegły, że nowy nabywca musi wyremontować mieszkanie w ciągu jednego roku od dnia zakupu.

Niestety wystawione na sprzedaż budynki, z których widok rozpościera się na Zatokę Tarencką, nie są w najlepszym stanie technicznym. Mieszkania wymagają generalnego remontu, który może pochłonąć nawet setki tysięcy euro.

Mieszkanie za 1 euro. Skąd ten pomysł włoskich władz?

Jak podaje źródło, serwis House Beautiful, włoskie miasteczko od kilku lat zmaga się z mocnym wyludnieniem. Wyprzedaż domów za 1 euro ma być więc atrakcyjnym wabikiem dla potencjalnych nowych mieszkańców Tarentu.

Zobacz także:

Planujesz zakup mieszkania. W Gdyni na wkład własny musisz oszczędzać aż 16 lat.
Wielki dom na Białorusi zamieniła na 9 metrów kwadratowych w Polsce.
Wybudowali swój dom sami w zaledwie rok. kosztował ich mniej niż kupno mieszkania w mieście.