W Chinach pojawiła się trzecia fala koronawirusa fot. Adobe Stock

W Chinach zaczęła się TRZECIA fala koronawirusa? Lekarze są przerażeni sytuacją w kraju

W Hongkongu zanotowano rekordowy skok zachorowań na Covid-19. Zdaniem specjalistów zaczęła się tam trzecia fala epidemii.
/ 21.07.2020 10:29
W Chinach pojawiła się trzecia fala koronawirusa fot. Adobe Stock

Podczas gdy w Europie mówi się o początku drugiej fali epidemii koronawirusa, w Chinach zaczyna się już jej trzeci nawrót. W ostatnich dniach w Hongongu odnotowano znaczny skok zachorowań na Covid-19. Eksperci są zaniepokojeni, że chińska służba zdrowia nie zniesie kolejnej fali epidemii w kraju.

Trzecia fala epidemii w Chinach

Jak informuje PAP, przedstawicielka Centrum Ochrony Zdrowia w Hongkongu jest zdania, że pracownicy medyczni mogą nie poradzić sobie z kolejnymi obowiązkami związanymi z epidemią. Druga fala wystarczająco nadszarpnęła system szpitalny Chin, a trzecia może spowodować jego ostateczny upadek. Kobieta boi się, że lekarze i pielęgniarki nie będą w stanie pomóc wszystkim potrzebującym, ponieważ są przemęczeni. 

Służbie zdrowia grozi przeciążenie, jeśli sytuacja nie zacznie się poprawiać – powiedziała Chuang Shuk-kwan z Centrum Ochrony Zdrowia

Władze Hongkongu już wprowadził obostrzenia, które mają zapobiec rozwojowi trzeciej fali epidemii w pozostałej części kraju. Większość pracowników w regionie wróciło do pracy zdalnej. Zalecany jest także dystans społeczny. Rządzący rozważają również zamknięcie części miejsc publicznych. 

Koronawirus na świecie - aktualne dane

Na dzień 21 lipca potwierdzono na świecie 14,7 mln przypadków zakażenia koronawirusem. Z powodu choroby zmarło 609 tys. pacjentów, a do zdrowia wróciło 8,3 mln osób. 

W Chinach od początku pandemii na Covid-19 zachorowało 85,3 tys. osób. Wyzdrowiało już ponad 80 tys. z nich, co pozwoliło sądzić, że sytuacja epidemiologiczna w kraju zaczęła wracać do normy. 

Zobacz też inne wiadomości: 
Zamknięto kolejne kąpieliska nad Bałtykiem. GIS informuje, że nie jest tam bezpiecznie
GIS wycofuje te popularne produkty spożywcze ze sprzedaży. Powinieneś je wyrzucić lub zwrócić do sklepu
Nie szczepisz siebie i bliskich? Płać za leczenie osób, które zarazisz. Kontrowersyjna opinia prof. Simona