Tak wygląda najdroższy dom na świecie. Jego cena zwala z nóg

Najdroższy dom na świecie fot. YouTube, @ProducerMichael
Willę zbudował deweloper i producent filmowy. Dlaczego posiadłość nie może trafić na rynek nieruchomości?
/ 21.06.2021 13:10
Najdroższy dom na świecie fot. YouTube, @ProducerMichael

Czasami trafia się prawdziwa okazja i za ogromną posiadłość w świetnym stanie możemy zapłacić grosze. Tak jak w przypadku pięknego domu za 3300 zł w Detroit.

Inne kosztują małą fortunę, tak jak ten najdroższy dom w Polsce, który kosztuje 105 milionów zł. Tym razem skupimy się jednak na naprawdę luksusowej posiadłości. Jej cena zwala z nóg. 

Najdroższy dom na świecie

Mowa o „The One”, domu o powierzchni 9 tys. metrów kwadratowych, który znajduje się w Bel Air w Kalifornii. Zbudował go deweloper i producent filmowy Nile Niami. Planował sprzedać go za 500 milionów dolarów, jednak posiadłość nie została wypuszczona na rynek.

To przysporzyło Niamiemu ogromnych problemów. 

Deweloper na budowę domu zaciągnął pożyczkę, licząc, że spłaci ją z pieniędzy ze sprzedaży. Jak podaje „Rzeczpospolita”, sytuacja na rynku nieruchomości w USA zweryfikowała jego plany.

Jako że mężczyzna ma 110 mln dolarów długu, hipoteka nieruchomości jest obciążona i nie może trafić na rynek. Obecnie cena wywoławcza domu to 340 milionów dolarów. 

Inwestorzy domagają się zwrotu pieniędzy wraz z odsetkami. Niami znalazł się więc w impasie. Jest właścicielem najdroższej posiadłości na świecie, z którą w tej chwili nie może zbyt wiele zrobić. W „The One” znajdziemy kilkanaście sypialni, łazienek, ale też własny bar i klub nocny. 

Czytaj także:
Osiedle tylko dla dorosłych powstaje na Śląsku? „Inwestor nie przewiduje obecności dzieci”
Nikt nie chciał kupić tego domu, choć cena była naprawdę okazyjna. Wszystko przez okrutną zbrodnię
Tą olbrzymią posiadłość kupisz za 3300 złotych. Co sprawiło, że luksusowa willa jest tak tania?

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA