Sklepy Tesco wkrótce znikną z Polski. Supermarkety zaczną działać pod innym, znanym szyldem

Sklepy Tesco znikają z Polski fot. Adobe Stock
O wycofaniu się brytyjskiej sieci sklepów Tesco z Polski mówi się już od kilku lat, ale dopiero teraz staje się to faktem. Markety przejmuje inna, znana w Polsce sieć.
/ 18.06.2020 13:07
Sklepy Tesco znikają z Polski fot. Adobe Stock

Już wkrótce w Polsce zaroi się od sklepów ze słynną sylwetką pieska Scottie w logo... Sklepy Tesco przejmuje firma Saller, będąca właścicielem Netto. 

Koszt rebrandingu wyniesie około 1 miliarda złotych.

Dotąd działające sklepy Tesco zastąpi marka Netto

Salling Group nabędzie 301 sklepów Tesco oraz dwa centra dystrybucyjne. Około 7000 pracowników brytyjskiej sieci sklepów Tesco stanie się pracownikami sieci Netto.

Koszt przekształcenia sklepów Tesco w sklepy Netto wyniesie ponad 1 miliard złotych. Dzięki temu Netto podwoi skalę działalności na polskim rynku.

Na razie nie wiadomo, do kiedy działać będą sklepy pod brytyjskim logo. Salling Group przekształci działające sklepy Tesco w markety Netto wkrótce po podpisaniu umowy, jednak na to potrzeba czasu.

Przekształcenie sklepów Tesco, w te działające pod szyldem Netto, ma nastąpić w ciągu 18 miesięcy od zakończenia transakcji. Sfinalizowanie transakcji ma nastąpić w ostatnim kwartale 2020 roku.

Sieć Netto w Polsce liczy obecnie 386 sklepów, zatrudnia ok. 5.5 tysiąca pracowników. Pierwszy sklep marki Netto został otwarty w Polsce w 1995 roku w Szczecinie, gdzie mieści się siedziba Netto Polska.

To też może cię zainteresować:Urzędy i sklepy rezygnują z włączania klimatyzacji. Powód? KoronawirusSklepy wycofują Nutellę ze sprzedaży. Wszystko przez składnik, który może być rakotwórczyZara zniknie z galerii handlowych? Inditex zamknie 1200 sklepów

Tagi: Tesco, sklep

Redakcja poleca

REKLAMA