Polski bus znika i zastępuje go FlixBus

Polski bus fot. Materiały prasowe
Stanie się to już w połowie 2018 roku.
Małgorzata Machnicka / 18.12.2017 16:58
Polski bus fot. Materiały prasowe

Charakterystyczne czerwone autokary Polskiego Busa znikną z naszych ulic już w połowie 2018 roku. Zastąpią je logotyp, system sprzedaży oraz zielony kolor FlixBusa.

Schabowy tylko od święta? Rząd chce wprowadzić podatek od... jedzenia mięsa

Właściciel Polskiego Busa formalnie pozostanie w Polsce, jednak w praktyce będzie wykonywać przewozy dla FlixBusa. Przemaluje swoje autokary na kolor zielony oraz wyposaży je zgodnie ze standardami FlixBusa.

Obie marki zapewniają pasażerów, że wszystkie sprzedane do tej pory bilety zachowują ważność. Tak będzie również w kolejnych miesiącach, do momentu, aż nie powstanie ujednolicona platforma sprzedaży biletów pod szyldem FlixBusa.

Co się zmieni dla pasażerów?

W dawnych autokarach Polskiego Busa pojawi się więcej miejsca na nogi, dzięki temu, że zniknie z nich 6 foteli. Pasażerowie z Polski uzyskują dostęp do całej sieci FlixBusa w Europie. Nie zmieni się także dostęp do internetu, w ramach sieci Wi-Fi w autokarach będzie bezpłatny na terenie całej Europy.

Szukasz pracy? W tych branżach potrzeba najwięcej pracowników!

Ceny biletów autokarowych na szczęście nadal mają się zaczynać od 1 zł, a system sprzedaży ma być dynamiczny. Mimo, że powszechnie mówi się o FlixBusie jako o przewoźniku, to tak naprawdę jest to w dużej mierze platforma sprzedaży biletów, która zrzesza kilka firm realizujących usługi pod wspólnym szyldem oraz zgodnie z tymi samymi standardami.

Polecamy!

W Biedronce będą dostępne sprzęty kuchenne w stylu SMEG

Rząd chce wprowadzić podatek od... jedzenia mięsa!

Redakcja poleca

REKLAMA