Emilewicz o drugiej fali koronawirusa fot. Adobe Stock

Minister Emilewicz o drugiej fali koronawirusa: „Najważniejsze będzie przywrócenie pewnych reżimów”

Minister Emilewicz opowiedziała o obostrzeniach, które będą nas czekać podczas drugiej fali zachorowań na koronawirusa. Czy wróci pełny lockdown?
Urszula Wilczkowska / 24.07.2020 15:57
Emilewicz o drugiej fali koronawirusa fot. Adobe Stock

Druga fala pandemii jest już raczej realną przyszłością niż odległym zagrożeniem - coraz więcej krajów decyduje się ponownie wprowadzić niezbędne obostrzenia. Jak będzie w Polsce? Nie tak dawno minister Łukasz Szumowski powiedział, że ponowny pełny lockdown nie jest możliwy. Teraz w rozmowie w Polsat News ten sam temat poruszyła minister Jadwiga Emilewicz. Czy podtrzymuje jego stanowisko?

Minister Emilewicz o obostrzeniach podczas drugiej fali koronawirusa

Zapytana o konieczne środki ostrożności minister bez wahania odpowiedziała, że w przypadku drugiej fali koronawirusa z pewnością zostaną one wprowadzone - zwłaszcza w przypadku przestrzegania dystansu oraz zakrywania ust i nosa.

Minister uspokaja też, że pełny lockdown nie zostanie wprowadzony i na razie nie rozmawia się o nim w ogóle. Ponieważ jesteśmy już nieco zaznajomieni z koronawirusem, możemy mieć nadzieję, że tym razem będziemy na niego lepiej przygotowani.

Rząd chce też usprawnić przepływ informacji dotyczących chorych osób. Dzięki temu przestrzeganie kwarantanny będzie mogło być lepiej pilnowane, a osoby, które miały kontakt z potencjalnie zakażonymi, będą od razu identyfikowane.

O lockdownie absolutnie nie rozmawiamy. Jeżeli rozmawiamy o czymś, to o bardzo pilnym przestrzeganiu norm i reguł i - ewentualnie - poszerzonej zgodzie na informacje o nas samych w sytuacji, kiedy pojawia się przypadek COVID-19, abyśmy mieli szybkie informacje o tych, którzy kontaktowali się z osobą zainfekowaną
- mówi minister Emilewicz w rozmowie z Polsat News.

Czy Polacy powinni bać się gospodarczych skutków drugiej fali koronawirusa? Jak mówi minister Emilewicz, nie może zapewnić, że żaden Polak nie straci przez nią pracy - chociaż bardzo by chciała. Uspokaja jednak, że na dzień dzisiejszy polska gospodarka jest w miarę dobrym stanie.

Źródło: onet.pl

To też może cię zainteresować:
Ceny za trzygwiazdkowy hotel nad Bałtykiem jak w Grecji czy Chorwacji
Lidl i Biedronka będą mieć sporą konkurencję. Już niedługo zrobimy zakupy w nowym, tańszym dyskoncie
Uwaga na falę upałów w sierpniu. Temperatury przekroczą 30 stopni

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)